כחלק מהיערכות המבצעית של משטרת ישראל וגופי החירום לפתיחת הקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב, התקיים בשבוע שעבר תרגיל בתחנת ארלוזורוב, בהובלת מנהלת הרק"ל יחד עם מד"א ומאבטחי חברת נת"ע.

במסגרת התרגיל התאמנו כוחות המשטרה וההצלה בפינוי נפגעים מתוך המנהרה התת קרקעית.

ביום חמישי האחרון הודיע ראש העיר פתח תקווה רמי גרינברג שהקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן ייפתח ביולי הקרוב, אחרי פגישה שקיים עם מנכ"ל נת"ע ומנכ"ל תבל.

"הבוקר התקיימה ישיבה עם מנכ"ל נת"ע ומנכ"ל תבל החברה שתפעיל בפועל את הרכבת הקלה. המטרה: תיאומים אחרונים לקראת הפעלה מלאה והעלאת נוסעים כבר במהלך החודש הבא - יולי 2023. בשורות טובות", נכתב בפוסט של גרינברג. במשרד התחבורה לא רק שלא אישרו את הפרטים אלא אף זעמו על גרינברג.

מנת"ע נמסר כי "בניגוד לפרסומים, טרם נקבע נקבע תאריך פתיחה רשמי לקו האדום, וכי סוגיית אישור בטיחות ההפעלה עדיין נמצאת על הפרק. תאריך הפתיחה יקבע בתאום עם משרד התחבורה ולאחר קבלת כל האישורים הנדרשים. נת"ע עושה כל מאמץ אפשרי על מנת לזרז את הפתיחה".

מנגד, מדוברות עיריית פ"ת נמסר: "במסגרת ישיבה מקצועית שנערכה היום, ואליה זומנו גורמי הרשות וראש העיר, מנכ"לי נת"ע ותבל עדכנו את ראש העיר על כך שהרכבת הקלה מתוכננת לפעול במהלך חודש יולי. הם ביקשו את היערכות העירייה בתחומים השונים, ובהם פיקוח, הסברה, ניתוב תחב"צ ועוד".

ממשרד התחבורה נמסר: "הרכבת הקלה תיפתח ברגע שיתקבלו האישורים הביטוחים מתאימים ורק לאחר מכן הפתיחה תאושר".