ישראל כהן
ישראל כהןצילום: שלומי כהן

הפרשן הפוליטי ישראל כהן מגיב בשיחה לערוץ 7 על הפרסום על שיחת השופטים בתיק 4,000 עם פרקליטי התביעה וההגנה בה נרמז לפרקליטות שכדאי לה למשוך את סעיף השוחד מכתב האישום.

כהן טוען כי כבר בימים שהחלו החקירות בתיק 4000 הוא שמע את נתניהו אומר בכינוס של מפלגת הליכוד את המשפט שנהיה שגור בפיו מאז: "לא יהיה כלום כי לא היה כלום".

"נתניהו טעה", הוא מציין. "אמנם לגביו לא היה כלום, אבל מתנהל פה משפט שלם בו פשוט ירו את החץ ולאחר מכן סימנו את המטרה".

הוא מודאג מאוד מהמשמעות של המצב הזה. יכול להיות שזה קורה גם לאנשים כמוני וכמוך, לאנשים פשוטים שפשוט לא עומדים בזה. פה רק רואים את הרשלנות של מערכת אכיפת החוק, שיד ימין לא תמיד ידעה מה יד שמאל עושה, ולא היו מסונכרנים. בגלל שנתניהו מספיק חזק לעמוד במסע הציד הזה נגדו ויש לו עורכי דין טובים אז הכל מתגלה".

לדבריו, "כתבי האישום נגד נתניהו הפכו לכתבי אישום נגד הפרקליטות ולהב 433. אם מחפשים מישהו אפשר למצוא ולהמציא עליו את כל מה שרוצים".

כהן מצביע על אבסורד לדעתו ביחסם של גורמים מסוימים בקרב מתנגדי נתניהו שפתחו בעקבות הגילוי במסע הכפשות נגד השופטים. "השופטים הם הרי האדמו"רים של הציבור הליברלי החילוני, אבל כשאצלם משהו לא דופק כמו שצריך - אז אתה רואה את שלי יחימוביץ' יוצאת נגד אהרון ברק ואת אהוד ברק מגחך על מנדלבליט".

"כאן נחשפת הצביעות. כשמדובר בחרדים, ימין, מסורתיים או פריפריה, אז מערכת המשפט קדושה ואסור לגעת בה וכל מה שהיא עושה זה ראה וקדש".

הוא מסכם ואומר כי המצב הזה רק מוכיח את הצורך ברפורמה משמעותית במערכות המשפט ואכיפת החוק.