חלום בשניים
חלום בשנייםאסתי סגל

הזוגיות המורכבת של הזוגות עם מוגבלויות מגיעה בפעם הראשונה אל הבמה במופע ייחודי, מרגש וסוחט דמעות שהפיק מערך 'אופק' של עמותת 'עלי שיח'.

העמותה התומכת בזוגות עם מוגבלויות, יעלו זוגות נשואים עם מוגבלויות, וישתפו את הצופים בקטעים מהחיים שלהם. רגעים של שמחה מתפרצת. רגעים של הנאה. ורגעי התמודדות שיוציאו ממכם דמעות.

לרכישת כרטיסים למופע 'חלום בשניים' שיערך מחר, שלישי 27.6 בבית העם בירושלים לחצו כאן>>>

לפני כעשור, עמותת 'עלי 'שיח' בראשות הרב חיים פרקל, נענתה לקריאה לקדם את האפשרות של זוגות עם מוגבלויות להקים משפחה. לשם כך הוקם מערך אופק- דיור ותמיכה בזוגות נשואים עם מוגבלות, התחיל את דרכו בצעדים דקים ומהוססים ומאז התפתח, התקדם, גדל והעמיק.

כיום במערך אופק מתגוררים עשרים ושבעה זוגות נשואים. בשנה האחרונה התרחבו גבולותיה מחוץ לירושלים ונפתחו שלוחות חדשות בבני ברק, פתח תקווה ואשדוד. היקף אנשי הצוות המקצועי התרחב אף הוא. מדריכי חתנים ומדריכות כלות, רכזות חדשות, מדריכות ויועצים מקצועיים נוספו לסגל הפועל בכל מאודו ונשמתו לחיזוק וביסוס המערך. מעבר לתמיכה היומיומית הניתנת לכל זוג בהתאם לצרכיו, במערך אופק קיים הווי חברתי עשיר ותוסס.

זוהי קהילה לכל דבר ועניין וכל אחד מוצא בה את מקומו וחבריו. לרוב, לבני הזוג אין חברה התואמת למצבם, גם השכנים והמשפחה הסובבת אותם אינם מדברים בשפתם המשותפת. כך שבדרך כלל הם מוצאים את עצמם שוב, בשוליים. לכן, במפגשי הזוגות מתרחש שיח משותף, הם כולם יחד שותפים לקהילת אופק, מרגישים חלק, תורמים ונתרמים.

לא פעם עולה השאלה על שולחנה של גב' ביטון, מנהלת מערך אופק, "מהו סוד ההצלחה לצמיחה המשגשגת של המערך היחיד מסוגו בארץ? "התשובה היא דבר ראשון סייעתא דשמייא עצומה המורעפת עלינו לאורך כל הדרך. שנית, למרות התפתחות המערך ודווקא בשל זאת אנו משמרים את היחס האישי והחשיבה המדויקת לכל זוג באשר הוא. כלל המתאם לאחד לא יתאים לאחר. אנו נותנים מקום של כבוד לדעות והרצונות של הזוג, הם בעלי הבית בסיפור ואנו- משתדלים להתנהג כאורחים".

לרכישת כרטיסים למופע 'חלום בשניים' לחצו כאן>>>