הפגנה נגד ניאו נאצים
הפגנה נגד ניאו נאציםצילום: iStock

קבוצה של ניאו נאציים הפגינה במהלך סוף השבוע האחרון מחוץ לבתי כנסת בג'ורג'יה שבארצות הברית.

הקבוצה צולמה מחוץ לבית חב"ד באטלנטה בשבת האחרונה כשחבריה עונדים צלבי קרס ומנופפים בדגלי שנאה.

"זה היה הדבר הכי מפחיד שראיתי בכל חיי", אמר סטיוארט לוי מבאי בית הכנסת לתקשורת המקומית. "אני בהלם, בהלם לחלוטין לראות את זה כאן, כשאני רואה את כמות הבורות שיש בחוץ ומה שהם מקדמים זה פשוט מפחיד" הוסיף.

התנהגות המפגינים הניאו-נאציים יצרה תגובת נגד ומאות איש התאספו בשבת מחוץ לבית הכנסת כדי להפגין סולידריות עם הקהילה היהודית.

בריאן קמפ מושל ג'ורג'יה אמר בתגובה להפגנות השנאה כי "אין שום מקום לשנאה ולאנטישמיות הזו במדינה שלנו. אני עם זעם על המעשה המביש הזה, אנחנו נשארים ערניים לנוכח המעשים המגעילים האלה".

מטעם בית חב"ד במחוז קוב נמסר לתקשורת המקומית: "אנו מאוד מעריכים ומודים על התמיכה והדאגה, היינו בקשר עם גורמים רשמיים במחוז קוב, שזיהו את האנשים האלה כחלק מקבוצה קטנה שמסתובבת ברחבי המדינה כדי להפיץ את מסר השנאה שלהם. אנשים אלה אינם מייצגים את רגשותיהם של אזרחי איסט קוב".

עוד נמסר: "אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם פקידי מחוז קוב ומחלקת המשטרה כדי להבטיח בטיחות של הקמפוס שלנו. אין שום איום כרגע. בסופו של דבר, עלינו לזכור שהתגובה החזקה ביותר לחושך היא התגברות האור. בואו נשתמש באירוע המצער הזה כדי להגביר את מעשי הטוב והחסד, הגאווה היהודית ומעורבות יהודית גדולה יותר".