יואב בן צור
יואב בן צורצילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת

הבחירות לרשויות המקומיות מתקרבות - ועמן האיומים ההדדיים: שר העבודה יואב בן צור מש"ס הבהיר הבוקר (ב') כי במידה ו'דגל התורה' לא תתמוך במועמד ש"ס באלעד - ש"ס תפרק שיתופי פעולה ברשויות מקומיות אחרות.

"קיבלנו את ברכת מועצת החכמים לבחור ברב יהודה בוטבול. הוא ראוי, נעים הליכות ורב פעלים. אם דגל התורה יפרו את ההסכם, הם יפסידו בערים אחרות", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

לדברי בן צור, "יש לנו עשרות נציגים בכל הארץ, הם סיירת המטכ"ל שלנו. בבחירות הארציות עלינו בכל האזורים בכמות המצביעים ובזכותם. אין סיבה שלא נרחיב את הנציגות המקומית שלנו".

בן צור התייחס לרפורמה המשפטית. "יש דעות בעד להעביר בצורה מדודה את הרפורמה ויש נגד. צריך שיהיה שקט, אבל אם נראה שגם מה שהוסכם בשיחות – נשנה פאזה ונעביר בבת אחת. המטרה של האופוזיציה היא להפיל את הממשלה בכל מחיר.

"זה הדבר היחיד שמעניין אותם והם יעשו את זה בכל מחיר. כשאנחנו היינו באופוזיציה לא יצאנו לרחובות, נלחמנו קשה מהכנסת"

אשר לחזרת אריה דרעי לשולחן הממשלה, הוא אמר כי "אחרי שתעבור עילת הסבירות, הרב אריה ייגש למועצת חכמי התורה ויציג להם את הצדדים לכאן ולשם. אנחנו מרגישים בחסרונו בממשלה, לא מתלהם, ענייני ואחראי. עד סוף מושב הקיץ נעביר את חוק הסבירות, החוק של הרב אריה דרעי עבר בקריאה שניה ושלישית ואז הוא יחזור. מתי הוא יחזור? למועצת החכמים הפיתרונים, היא מספיק מנוסה"

בן צור התייחס ליוקר המחיה. "נעשים צעדים בכל המשרדים. מיתנו את העליות במחירי התחבורה הציבורית, נעודד אנשים לצאת לעבודה, בקרוב יהיו כרטיסי מזון. זה תהליך שלוקח זמן, גם אצלינו בציבור החרדי בנות רבות משכילות ומקבלות שכר מכובד, יש גם "שוק עבדים" של נשים מפרנסות – אנחנו מתחילים לטפל בזה. יש נשים שמשוועות לעבודה, הן צריכות להיות ג'וניורים וליצור ותק וניסיון. אנחנו בקרוב נפתח קורסים להעשרתן. זה לא רק לחרדיות, אלא גם לפריפריה ולמגזר הערבי"

שר העבודה תקף את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק: "אני קורא לחקירתו ולהעמדתו לדין, על הקריאה למרי אזרחי. ההסתה ופלוגות המילואים שמסרבות פקודה לא מתקבלות על הדעת".