טל שמידט
טל שמידטצילום: אילת השחר פורטל

"עשית פעם תיאום ציפיות עם עצמך?", שאלה אותי טל. "תיאום ציפיות עם עצמי?!", אני תמהה.

"תיאום ציפיות זה לא משהו שעושים רק בין שני אנשים שונים?", אז זהו, שלא. וכנראה שתיאום הציפיות הקריטי ביותר לחיים שלנו הוא תיאום הציפיות עם עצמנו, עם הנשמה שלנו.

טל שמידט, מנהלת בית הספר לאימון בגישה טיפולית, ואוטוריטה של ממש בנקודת ההשקה של טיפול, אימון ועולמות התוכן היהודי, משתפת אותנו פעם נוספת באחד הכלים החשובים שהיא מלמדת את התלמידות שלה.

מה הכוונה במילים "תיאום ציפיות עם עצמי"?

"אנחנו מכירות את זה מהחיים שלנו - אני נכנסת למטבח לבשל ארוחת צהרים רק אחרי שכבר החלטתי מה אני רוצה לבשל. אני יוצאת לדרך רק אחרי שהחלטתי לאן אני רוצה להגיע. וככה בכל דבר בחיים: כל תנועה בחיים שלנו עוברת דרך שתי שאלות פשוטות: "איפה אני נמצאת"? ו"לאן אני רוצה להגיע?"

בדיוק את אותה פעולה פשוטה אנחנו צריכות ללמוד לעשות בנפש שלנו, בטווח הקרוב והרחוק שלנו.

בטווח הרחוק, הם שאלות שאנחנו שואלות את עצמנו: "איפה אני נמצאת היום? אלו רגשות פועלים בי? אילו תכונות אני מביאה לידי ביטוי? האם אני מנצלת 100% מהנשמה שה' שנתן בקרבי?"

ואותן שאלות גם לגבי המקום אליו אני רוצה להגיע: "באיזה מקום אני רוצה להיות בעוד 20 שנה?" "איך אני נראית וחיה כשאת באיכות המקסימלית שלי?"

תיאום הציפיות הזה הוא שייך לכל אשה או רק למאמנת/מטפלת רגשית?

טל משתפת בחוויה שמניעה אותה לדבר על 'תיאום הציפיות עם החיים' ברבים: "אני פוגשת נשים רבות, עם רזומה של כמה עשרות שנים בחייהם, והן אומרות לי: "אין לי מושג מי אני" - " אני תקועה, יודעת שצריכה להתקדם- יש לי מה לתת לעולם- ואין לי מושג איך! אני חייבת למצוא איך!"

הלב שלי כואב לשמוע ולראות את זה. איך זה קורה לאותם נשים? כי הן לא עצרו לעשות תיאום ציפיות עם עצמנו, לשאול את השאלות הכי פשוטות, שהן הכי נוקבות:

מי אני? מי אני רוצה להיות בעוד שנה? בעוד 5 שנים? בעוד 20 שנה? למה אני זקוקה כדי להגיע לשם? מה יכול להרוס לי את הדרך לשם?

אישה שלא עוצרת לחשוב, להרגיש ולעשות תיאום ציפיות עם הרצונות שלה -זה כמעט מוכרח שהיא תמצא את עצמה בעוד כמה שנים באותה חוסר מודעות כמו של היום.

לעשות תיאום ציפיות עם עצמי ועם החיים זה לא פריווילגיה של מטפלות רגשיות או נשים מיוחדות - זה חובה עבור כל אישה, שיש לה נשמה אלוקית בתוכה, והיא ראויה להיות מה שהיא, באמת".

רוצה לשמוע עוד על המסע לעבר הריפוי שלך? לפגוש עם מי שאת באמת? את מוזמנת להצטרף לאימון לייב שטל עושה ביום שלישי 27.6

לחצי כאן כדי לשמור מקום לאימון לייב הקרוב של טל

תיאום ציפיות: לסמן 'וי' או לחיות בכל לבבך

"באחד מהכנסים שלי, הגיעה אלי אישה בשנות השלושים של חייה, מצליחנית, מנהלת פרוייקטים, ושאלה: 'אני אשת אברך, אמא לכמה ילדים, מפרנסת את המשפחה כדי שבעלי יוכל ללמוד תורה, למה נראה לך שאני צריכה את הלימודים האלו? הגן עדן שלי כבר מובטח לי, בשביל מה כל הקשקושים האלו על עולם הנפש?' ".

"עניתי לה שבוודאי היא עושה מעל ומעבר כדי לחיות על פי תורה, אבל השאלה הגדולה היא: איך היא מרגישה בתוך הלב שלה? לא מה היא עושה או לא עושה - אלא איך היא מרגישה מבפנים: כדי לסמן וי או מתוך חיבור פנימי לבחירה שלה בחיים, שנותנת לה לקום לעוד יום בשמחת הלב".

טל מסיימת: "בעיני זה אחת המטרות החשובות של 'תיאום הציפיות מהחיים' - להגביר מודעות, להחזיר את הבחירה, לחיות "בכל לבבך" ולא רק כדי לסמן וי - בכל רגע ורגע בחיים שלנו".

ובדיוק אתמול בלילה- (אמיתי!) טל קיבלה הודעה מרגשת מהאישה היקרה הזאת.

המתכון הסודי של האדמו"ר

"תיאום ציפיות" הוא רק אחד מהכלים להתפתחות אישית שנלמדים בבית הספר לאימון בגישה טיפולית. המפגש הראשוני עם 'תיאום הציפיות' נכנס לחייה של טל בעקבות משפט מאיר של אדמו"ר אהוב, באחד הרגעים המשמעותיים בחייה:

"באחת ההתמודדויות הקשות שלי בחיים, שהייתי צריכה לבחור את דרכי בצומת דרכים משמעותית מאד שידעתי שתשפיע על כל חיי, נתקלתי בפסקה של האדמו"ר מפיאסצ'נה, אחת הדמויות שמאירות את חיי, וכך הוא כתב: "רצונך לעבוד את ה' ולעלות את עצמך מעלה, ולא תעמוד בשנת בר (בת) המצווה שלך כבשנת השבעים לחייך?" טוב, אני ממש לא הייתי מוכנה להגיע בגיל שבעים עם אותה איכות נפשית של נערה צעירה, ולכן המשכתי לקרוא את המתכון שהוא נותן לחיים מלאי התפתחות פנימית: "בכל שנה עשה לך מטרה.

אם שמך ראובן למשל, צייר לעצמך אילו ראובן תהיה בשנה הבאה, מה יהיו השגותיו, עבודתו, מידותיו וכל תכנו. והראובן הדמיוני יהיה לך למדד, למדוד את עצמך בו - כמה חסר לך כדי להיות כמו ראובן הדמיוני, האם עבודתך ומעשיך של היום יום יספיקו להשלים את ה'ראובן העתידי' של שנה הבאה? ואם כבר הגיעה שנה הבאה ומדדת את עצמך, ולא הגעת לקרוסליו של ראובן שציירת לעצמך - יהיה בעיניך כאילו חס וחלילה לא הארכת ימים, כי רק הראובן של שנה שעברה ושל לפני עשר שנים חי, ולא הראובן של שנה זו"

דמיינתי לעצמי את המציאות שאני רואה את עצמי בגיל שבעים כמו ילדת בת מצווה, אותה מודעות, אותן רגשות, אותה היכרות שלי עם עצמי והחלטתי לצאת למסע פנימי - לא הייתי מוכנה לחיות בגיל שבעים, וגם לא בגיל ארבעים ושלושים עם אותה רמת מודעות של זמן הנערות.

באותה תקופה, הדימוי העצמי שלי בעיני עצמי היה כל כך גרוע, עד הדבר האחרון שרציתי היא להיפגש עם עצמי, ולמרות כל זאת התגברתי, יצאתי למסע של החיים שלי, להתחבר פנימה, ולהגיע למצב שבו אני החברה הכי טובה של עצמי. ומלמדת ומלווה נשים רבות למצוא את הדרך שלהם להתחבר פנימה".

היום (שלישי) טל עושה אימון לייב שבו היא תסביר איך כל אישה יכולה לעשות תיאום ציפיות עם החיים, ולמצוא את עצמה בעוד כשנה עם עולם פנימי מלא, אהוב, ומסונכרן עם המציאות בדרך להוצאת הרצונות הפנימיים שיש לנו מהכח אל הפועל.

כאן המקום להירשם לאימון לייב של טל שיתקיים היום (שלישי 27.6)

הודעה מבוגרת הקורס
הודעה מבוגרת הקורסצילום מסך