נדרש לשלם דמי חסות ואיתגר את השר בן גביר

עדיאל פרטוק, בעל עסק למכירת כלי עבודה בצפון הארץ, פרסם היום (שני) סרטון שבו הראה את איומי הפרוטקשן שקיבל ודרש מהשרים לכלכלה ולביטחון לאומי להתערב - כך פורסם בחדשות 12.

בסרטון אמר פרטוק: "בן גביר, אני מחכה לך פה. שים לי אקדח שלך על השולחן היום. ברקת, זו הפגיעה הראשונה בכלכלה - בעלי עסקים אספו שקל לשקל ובא רעול פנים בלילה ומסתובב עם אקדח והם נותנים לו כסף".

הוא סיפר שכשהגיע לחנות "עץ האורן" שבבעלותו באזור התעשייה בצפת לאחר חופשה באילת עם עובדיו, גילה שבמהלך היעדרותם עבריינים השאירו ליד הג'יפ שלו קליעים ובקבוק בנזין כדי לסמן את דרישתם לקבל דמי חסות.

הוא הציג תיעוד ממצלמת אבטחה ובה נראה חמוש רעול פנים דורך את אקדחו ומשחית את רכבו, ואיים: "זה לא הבית שלך, זה הבית שלי, ומי שמתקרב לבית שלי, אני ישן פה בלילה, אתה מסכן את שלומי - ומי שמסכן את שלומי והולך בחצר שלי עם אקדח, אני ארצח אותו".

פרטוק היפנה גם מסר לשר לביטחון לאומי. "אנחנו רוצים ביטחון. אני הולך לישון פה בלילה, אז או שהשר ישלח שומר או שיביא לי אקדח ואשמור על עצמי, רק שייתן לי אופציה להחזיק נשק. אנחנו צריכים עזרה של הממשלה - תושבים ובעלי עסקים בצפת הקטנה יעשו הכול כדי שתופעת הפרוטקשן תלך מפה לא תישאר אצלנו".