מיסיון. אילוסטרציה
מיסיון. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, מספר בראיון לערוץ 7 על טענת גורמי מיסיון נוצריים על הצלחתם לנצר כעשרים עד שלושים אלף ישראליים, כולל מהמגזר הציוני דתי.

"אנחנו זוכרים את הכנס המיסיונרי שהתקיים אחרי שבועות במדרגות חולדה שבכותל הדרומי בהר הבית. התברר לנו שבמסגרת האירוע שם ראיינו שם מישהו בשם צ'אד הולאנד, יהודי משיחי בירושלים. שואלים אותו כמה כמוך יש בישראל והוא אומר שבין עשרים לשלושים אלף. כדי להתפאר יותר הוא אומר שיש עוד הרבה שלא חשפו את זה שהם קיבלו את ישו כמנהיגם א כאלילם, והם עושים את זה בהיחבא".

"הוא אומר גם שהם פועלים בתוך הקהילות הדתיות בירושלים. זה דבר שנחשף בפנינו לראשונה, אומר קינג ומספר כי "אישה נוספת שהתראיינה שם מספרת שהם שולחים ילדים עם חומר מיסיונרי לגני ילדים ובאמצעות הילדים הם רוצים למשוך את ילדי היהודים לסיפורים על אותו האיש".

"הם מגדירים זאת 'קהילות אורתודוקסיות ואין לי מושג אם הכוונה לחרדים או לדתיים לאומיים, אבל ברור שאם חשבנו שזה קורה רק באוכלוסיות חילוניות, כי שם זה יותר קל, מסתבר שגם ציבור דתי על הכוונת שלהם" אומר קינג ומציין כי באותה הפגנה שהתקיימה אחרי שבועות נראו גם חובשי כיפות סרוגות.

ואולי אותו צ'אד הולאנד מתפאר על מנת שיועברו אליו ולשכמותו סכומי כסף לא מבוטלים להמשך הפעילות? "יכול להיות מאוד, אבל אני יכול להעיד, כמי שמסתובב הרבה ברחובות ירושלים, שהמספר שלהם גדול בהרבה ממה שהכרנו לפני הקורונה", משיב קינג. "אני שומע על חומרים בתיבות דואר בכל שכונה בעיר, גם גבעת שאול, הר נוף, גבעת מרדכי ועוד. הם מגיעים לכל מקום וזה אומר הרבה אנשים, מעבר לנוכחות ברכבת הקלה בכיכר ספרא בכותל המערבי ועוד. כשמגיעים לכל כך הרבה אנשים צריך להיות קשורים בהרבה אנשים. אולי הוא מפריז, אבל אין עוררין שיש מספר הרבה יותר גדול של יהודים משיחיים ומיסיונרים ברחובות ירושלים".

קינג מספר כי כחבר בקבוצות המדווחות על הפצת חומרי מיסיון הוא קורא לכל מי שנתקל בחומר שכזה בתיבת הדואר שלו להבין שכנראה החומר הופץ בשכונה כולה, לצאת ולהוציא את החומרים, להשליך או לשרוף אותם.

החוק, הוא אומר, אוסר על שידול להמרת דת רק כלפי מי שעדיין לא הגיעו לגיל 18, אבל כל עוד מדובר בבגירים לא ניתן לפעול מולם דרך רשויות האכיפה והמענה הוא אך ורק שיכנוע של אחד על אחד.