השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הצהיר כי יפעל לאכיפה שיוויונית כלפי מתיישבי יו"ש כפי שהיא מתבטאת כלפי ציבורים אחרים.

"בשבוע שעבר ראינו התפרעויות חסרות תקדים, זריקות אבנים לעבר שוטרים, בקבוקי תבערה לעבר לוחמים, שריפת ניידות וירי חי לכיוון תחנת משטרה", אמר בן גביר בישיבת הסיעה.

לדבריו, "במקום נוסף ראינו סירות שהוצתו ושליחת קליעים ואיומי פרוטקשן על בעלי עסקים. במקום אחר, ראינו חסימת כביש שמונעות מעבר אמבולנסים והצתת הכביש תוך פגיעה קשה בתשתיות".

"אך דווקא על כל אלה שומרי הסף שלנו מתייחסים בסלחנות, ברמת הגולן המליצו להתקפל ולהפסיק עבודות שאושרו כדת וכדין. מול משפחות הפשע שגובות פרוטקשן, הם מסרבים לאפשר צווים מנהליים שירגיעו את השטח ועל אכיפת החוק באיילון אין בכלל מה לדבר".

"כל העיניים שלהם נשואות רק למתיישבים", המשיך בן גביר, "לנוער, לגבעות יהודה ושומרון, לאכוף את החוק שוב ושוב ושוב ברחבי יהודה ושומרון ומאידך עשרות אלפי בתים לא חוקיים בנגב ובגליל לא מעניינים אותם".

"אני נגד הפרת חוק, אני חושב שצריך להתיישב בכל מקום ביהודה ושומרון, אבל לא יהיה כאן חוק אחד למתיישבים וחוק אחר ברמת הגולן, ברהט ולמפגינים באיילון", הבהיר.

"אני עדיין מחכה לתחקיר שהמשטרה תעשה ותציג לי אותו, לגבי האירועים ביישוב עטרת, משיכת זקנים, שימוש בטייזר, כל מיני אירועים שיותר ממטרידים ויותר מפוגעים ואני מצפה מהמשטרה להעביר לי את התחקיר כמה שיותר מהר כדי שנוכל לבחון את הדברים".

"ממשלת ישראל לא יכולה להפלות בין דם לדם, בין דין לדין, לא יכולה להיות כאן אכיפה סלקטיבית, לא יכול להיות ציבור אחד שעליו יקוב הדין את ההר ומצד שני יכולים להתיישב ולבנות בכל מקום ואין אכיפה ואין דין ואין דיין", תקף השר.

"העדה הדרוזית אני מעריך ומוקיר אותה ויודע שיש בינינו לא רק ברית דמים; אלא גם ברית חיים, אבל אני אומר לאותו קומץ שמתפרע ומשתולל, עד כאן. לא יהיה דבר כזה. משילות צריכה להיות בישראל ואני נגד להכנע ולהתקפל בפני אותו קומץ".

"ולגבי משפחות הפשע: אני לא מתלהב מצווים מנהליים, אבל אם מדברים על צווים מנהליים נגד נוער הגבעות, אם מדברים על צווים מנהליים על מי שפוגע ברכוש, ואני לא מקל בראש, בואו נוציא צווים מנהליים קודם כל למי שמעורב בנטילת חיי אדם".

"ברפורמה שאנחנו מובילים אנחנו מחזקים את המשטרה, מוסיפים משכורות לשוטרים מוסיפים אלפי תקנים ובונים משמר לאומי", שיתף.

עוד אמר כי "אבל דווקא בגלל ששינויים לא קורים מהרגע להרגע, אנחנו צריכים את הכלים האלה. צווים מנהליים, מעורבות שב"כ, אבל ללכת למקומות הנכונים, למשפחות הפשע, לרוצחים".

"ואני מזכיר לכולנו כל חברי בממשלת הימין, שזו חובה שלנו להתיישב לפתח ולהתפתח, להילחם ביד קשה באוייב, נכון, הממשלה שלנו טובה להתיישבות, הממשלה שלנו הרגה הכי הרבה מחבלים, יותר מ120 בחצי שנה האחרונה אבל יש עוד הרבה מה לעשות, וצריך לתת יד חופשית לחיילים, לשוטרים, לגבות אותם ולחזק אותם".