כלות התנ״ך הגיעו לישיבת הסיעה של הציונות הדתיתללא קרדיט

כלות התנ"ך אמונה כהן ונטע לקס הגיעו היום (שני) לישיבת הסיעה של הציונות הדתית וביקרו בחדר שבו הודיעו על שחרור ירושלים: "מרגש להגיע לכאן ולראות את הנבואות של התנ"ך מתגשמות", אמרו.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בירך את המתמודדות על ההתמדה ואמר להן שעם התמדה כמו שלהן הוא בטוח שהן יצליחו בכל מה שיעשו. "הראתן בקיאות מרשימה, וחברות יוצאת דופן. אני בטוח שההתמדה שלכן היא לא רק בתנ"ך אלא בכל מה שתעשו בעתיד ולטובת מדינת ישראל", אמר.

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק התקילה את הכלות בשאלה מהתנ"ך והן כמובן ענו עליה נכונה. ואילו סגנית שר האוצר מיכל וולדיגר ציינה את שלמרות התחרות ביניהם היה מרגש לראות את הפרגון הניכר גם בשלב ה'ראש בראש' המותח, והכלות ציינו שהתוכנית המקורית הייתה לזכות ביחד.

יהודה ולד מנכ"ל הסיעה שיבח את הכלות ואמר כי אלו פני הציונות הדתית כמגזר, "פנים של למידה והתמדה, פנים של אהבת התורה ואמונה פנים של בן אדם לחברו" אמר.

אמונה כהן כלת התנ"ך הוסיפה כי "השקענו בזה שעות רבות של לימוד במסירות והתמדה, כשרוצים משהו השמיים הם הגבול, צריך ממש להתאבד על זה. צריך לאהוב את זה, אם זאת הייתה תחרות במתמטיקה בחיים לא הייתי עושה את זה" ציינה.

הכלות התרגשו ואמרו לאחר הביקור: "אנחנו נכנסות לכאן, כל-כך מרגש להיות בחדר הזה, ממש צמרמורת, החדר שבו הודיעו על שחרור ירושלים. ממש גם מרגש להגיע לכאן ולראות את הנבואות של התנ"ך מתגשמות מול העיניים, הנבואה של זכריה הנביא שאומר 'עוד ישבו זקנים וזקנות ברחובות ירושלים', וזה היה נשמע הזוי שילדים וילדות ישחקו פה ברחובות והיום זה פשוט מתגשם לנו מול העיניים".

לסיום אמרו כי "אם זה התגשם, קל וחומר שכל הנבואות יתגשמו ובעזרת השם מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים, ונזכה פה לשפע ויהיה מלא טוב".