מיקי זוהר
מיקי זוהרצילום: Tomer Neuberg/Flash90

עידן חדש בספורט הישראלי. מתווה חדש עליו עמל שר התרבות והספורט מיקי זוהר יחד עם ראשי משרדו, אושר הערב (שלישי) הן על ידי גורמי המקצוע במשרד התרבות והספורט והן על ידי משרד המשפטים.

בבסיס המתווה החדש עומדת מטרת העל - שיפור וחיזוק הליגות המקצועניות.

המתווה המדובר, שאושר על ידי גורמי המקצוע במשרד התרבות והספורט ומשרד המשפטים, הוא מתווה שיחולל תפנית דרמטית בעולם הכדורגל, הכדורסל, הכדורעף, הכדוריד והכדורמים, נשים והגברים כאחד, כאשר המטרה המרכזית של מתווה השר היא לשנות את עולם הספורט הישראלי תוך שימת דגש על שיתוף שחקנים ישראלים בעיקר ושיתוף ישראלים צעירים בסגלים ובהרכבים של הקבוצות.

המתווה כפי שמפורסם היום, יעלה לדיון במועצה הלאומית לספורט כבר בתחילת השבוע הבא.

על פי המתווה החדש של השר זוהר, כל קבוצה תוכל לקבל תוספת שנתית של מיליוני שקלים ממשרד התרבות והספורט במידה והיא תשתף יותר שחקנים ישראלים בליגות הגבוהות בכדורסל ובכדורגל ותביא לשיתוף משמעותי של שחקנים ישראלים צעירים מתחת לגיל 21 ו-24 בתוך הסגלים של הקבוצות השונות, מה שיביא דקות משחק רבות יותר לצעירים ולשיפור היכולות שלהם לעתיד וכמובן גם לייצוג ישראל בענפים השונים בתחרויות הבינלאומיות.

על פי עקרונות המתווה, קבוצות שיאמצו את המתווה ויעמדו בכללים, צפויות לקבל את הסכומים הבאים:
1. כדורגל גברים ליגת העל - כ-3 מיליון שקלים לקבוצה.
2. כדורסל גברים ליגת העל - כ-2.2 מיליון שקלים לקבוצה.
3. כדורגל נשים ליגת העל - כ-800 אלף שקלים לקבוצה.
4. כדורסל נשים ליגת העל - כ-800 אלך שקלים לקבוצה.
5. כדורגל גברים ליגה לאומית - כ-1 מיליון ש"ח לקבוצה.
6. כדורגל נשים ליגה לאומית - כ-250 אלף שקלים לקבוצה.
7. כדורסל נשים ליגה לאומית - כ-250 אלף שקלים לקבוצה.
8. כדורסל גברים ליגה לאומית - כ-1 מיליון שקלים לקבוצה.

קבוצות הכדוריד, כדורעף והכדור מים צפויות לקבל כ-400,000 שקלים לקבוצת גברים וכ-100 אלף שקלים לקבוצות נשים.

המתווה מוצג היום לאחר עבודה מאומצת של צוותי משרד התרבות והספורט בתקופה האחרונה, מתוך הבנה שהמתווה צריך להתפרסם לפני תחילת עונת המשחקים הקרבה ובאה.

מדוברות משרדו של השר זוהר נמסר כי "ביום חמישי האחרון הושגה פריצת דרך משמעותית שזירזה את ההליך ואנו שמחים להציג בפניכם היום מתווה גמור ומאושר גם על ידי משרד התרבות והספורט וגם על ידי משרד המשפטים".