בראיון לערוץ 7 מסבירה נעמה זרביב מנכ"לית שוברות שוויון את ההחלטה להתמקד השנה בכנס 'אבן ישראל' בנושא הטרנסג'נדר.

"הטרנסג'נדר זה ממש הקצה של הטרלול", אומרת זרביב וקובעת שהתופעה החלה בארה"ב כי שם ביטלו אימהות ומחקו נשיות לדבריה, "ואז נורא כיף לילדה מתבגרת להיכנס לטרנסג'נדר ולהגיד 'אני גבר'".

היא מביעה חשש שהתופעה מגיעה כעת לישראל בכל עוצמתה. "זה מגיע לארץ. זה עובר ממקום למקום, זה מתפשט בהוראת פסיכולוגים. זה נכנס לתוך משרד החינוך, לבתי הספר שלנו. אם אתם נכנסים ומטפלים בכם בכל מיני שיטות חדשות שהם לא טיפול, אלא אישוש מגדרי, אסור להגיד כלום", היא אומרת, "אין קשר לעבר, אין קשר לטראומה, פשוט משקרים להורים".

"מראים להם סרטונים", מספרת זרביב, "'ילדה מתה או בן חי' ואומרים להם "אז בואי תחתכי איברים ויהיה לך בן חי".

לדבריה, "יכול להיות שבן אדם עוד לא התרגל לגוף שלו, ואז מה אומרים, הרי כל העולם הולך להולסטיות - לשלמות לאחדות. היום כשאתה הולך לרופא, אתה הולך לרפואה אלטרנטיבית אתה גם מנסה להתאים את הגוף לנפש. וכאן אומרים אתה מרגיש משהו, בוא נחתוך את הגוף כדי להתאים לרגשות. זאת אומרת, המציאות לא קיימת - זאת אומרת, יש רגשות ואנחנו נחתוך ממך חלקים בלתי הפיכים כדי שיותאם לרגש שלך. במקום שנטפל בבעיה של הרגש שלך אין דבר כזה בת שנולדה בן, ובן שנולד בגוף של בת זאת הכחשת המציאות ברמה הכי גבוהה שיכולה להיות".

"זה מגיע אלינו מארה"ב", היא מדגישה, "זה קיים בארץ בכל השיעורים למגדר. מחנכים את האנשים לפירוק הזהות שלהם. זאת אומרת - יש מין לבד, יש משיכה לבד, יש נטייה, יש זהות לבד. ומפרקים את האדם למלא חלקים".

"אני ראיתי לוחות מודעות של שיעורים בנושא חינוך למגדר", זרביב מספרת, "איך ילד לא ייצא מבולבל. ואז אומרים להם "לכו תתנסו כדי לדעת מה אתם".

"בארה"ב וקנדה יש מעל 40,000 נערים ונערות שמתחרטים", היא מוסיפה, "כל חודש נוספים עוד 1000 חדשים שמתחרטים, ולעולם לא יוכלו להחזיר את איברי גופם".

בנושא זה יש לה ביקורת קשה נגד המדינה. "יש בארה"ב תהליך של חזרה ו-18 מדינות החלו לאסור את הניתוחים. נורבגיה שהרשתה לילד בגיל 6 לשנות את תעודת הזהות שלו בלי לשנות כלום בגופו חזרה בה ואוסרת את הכול. אבל פה בארץ הטרנסג'נדר נכנס - מלמדים את כל הפסיכולוגים שהם חייבים לאשש מגדר, לשים דגל להט"ב שילד ירגיש נוח, ואיך שילד בא - לא לטפל, ולא לשאול. אחרי כמה פגישות אנחנו נציע לך לקחת הורמונים".

"אנחנו לכאורה מעטים, אבל אנחנו רבים. רוב העם שפוי מרגיש שמשהו פה לא קורה נכון, ולכן יש יותר ויותר התעוררות", סיכמה.