אל"מ אליאב אלבז עם שר הביטחון יואב גלנט
אל"מ אליאב אלבז עם שר הביטחון יואב גלנטצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט בהמלצת שב"כ חתם היום (רביעי) על ארבעה צווי מעצר מנהליים ליהודים שנחשדים בהתפרעויות האלימות בכפרים הפלסטינים בשבת.

עשרות פעילי ימין קיצוני התעמתו בשבת עם פלסטינים ליד הכפר אום ספא. כוח צה"ל הגיע למקום ואחד החיילים נפגע באורח קל מהאבנים. כמה דקות לאחר מכן נכנסו עשרות יהודים לכפר ושרפו לפחות שני בתים. בנוסף הם הציתו שני כלי רכב ומשאית השייכים לפלסטינים.

במענה לשאילתה שהגישה ח"כ מירב בן ארי בנוגע להתפרעויות האלימות וניסיון שריפת בתים ורכבים מצד יהודים ביהודה ושומרון ענה גלנטנ כי "המתיישבים ביהודה ושומרון הם אזרחים שומרי חוק".

בן ארי שאלה: "לא צריך להיות קצין מודיעין כדי להבין שחס וחלילה כמו בפעמיים הקודמות, באירוע הטרור הבא כנראה שנראה מתנחלים יוצאים לשרוף בתים", אמרה בן ארי. "אני שואלת אותך אדוני השר, האם הצבא מוכן לאירוע הבא?".

שר הביטחון יואב גלנט השיב: "המתיישבים ביהודה ושומרון הם אזרחים שומרי חוק, לצד זאת יש קבוצה של פורעי חוק וסדר. חלק ניכר מהם לא תושבי יהודה ושומרון, מדובר על קבוצה מאוד מסוכנת שמוקעת על ידי ההתיישבות והנהגתה אך הקבוצה הזאת גדלה".

"לא רק אני מודאג מזה, כך גם ראש הממשלה וכך גם הרמטכ"ל וראש השב"כ", טען גלנט והצהיר: "אני לא אאפשר מצב שנדאג כמו האויבים שלנו, זאת לא הדרך שבה עם הספר צריך להתנהג. יש לנו פה תופעה חברתית מסוכנת שצריך להילחם בה".