דרום קוריאה
דרום קוריאהצילום: iStock

אזרחי דרום קוריאה שיחגגו בקרוב יום הולדת יציינו גיל שכבר חגגו לפני שנה או שנתיים.

חוק חדש שנכנס לתוקפו ביום רביעי משנה את השיטה בה סופרים את הגיל של אזרחי המדינה, וגרם לכל אזרחי דרום קוריאה להפוך לצעירים יותר בשנה או שנתיים.

על פי השיטה שהייתה נהוגה עד היום אזרחי דרום קוריאה נחשבים כבני שנה כאשר הם נולדים, ובכל תאריך 1 בינואר מתווספת שנה נוספת לגיל שלהם. אלא שהחוק החדש משנה את השיטה המסורתית לשיטה הנהוגה בכל העולם, ותאריך הלידה המקורי הפך לגיל אפס, כמו בשאר העולם.

החוק החדש עבר בחודש דצמבר האחרון בפרלמנט הדרום קוריאני, ונכנס לתוקפו היום. "שינוי שיטת החישוב תפתור את הבלבול החברתי שנגרם מהשימוש המעורב בחישובי גיל, ותופעות הלוואי הנובעות מכך", נמסר בהודעת הפרלמנט הדרום קוריאני בדצמבר האחרון. בסקר שנערך בחודש ספטמבר אמרו 86 אחוזים מהנשאלים בדרום קוריאה כי ישתמשו בשיטה החדשה והבינלאומית לחישוב הגיל שלהם, מה שיהפוך אותם לצעירים יותר בשנה או שנתיים בבת אחת.

צ'וי היון-ג'י, בן 27 מהבירה סיאול, סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כיצד הוא מרגיש כאשר הפך להיות צעיר יותר באופן רשמי. "עמדתי להגיע לגיל 30 בשנה הבאה, תחת שיטת הגיל הקוריאנית המסורתית). אבל עכשיו יש לי עוד זמן שהרווחתי, ואני אוהב את זה. זה פשוט נהדר להרגיש כמו צעיר יותר", אמר היון-ג'י. שינוי שיטת חישוב הגילאים תיכנס באופן רשמי גם למערכות הממשלתיות, וגיל האזרחים המקומיים יחושב כמו בשאר המקומות בעולם.