יואב גלנט
יואב גלנטצילום: דובר צה"ל

שר הביטחון יואב גלנט קורא להותיר את הצבא מחוץ לכל מחלוקת פוליטית מצב אותו הוא מגדיר "מדרון חלחלק המסכן את קיום המדינה.

"צה"ל הוא צבא העם, כוחו ועוצמתו, טמונים באחדות השורות. גרירה של צה"ל ומפקדיו לויכוח ומחלוקת, היא מדרון חלקלק המסכן את קיומה של מדינת ישראל", אמר גלנט בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1.

לדבריו, "אסור לנו לאפשר לאף אחד להשתמש בצה"ל ככלי ניגוח בקמפיינים פוליטיים או כחלק מאמירות מסיתות של אנשים עלומי שם. הקריאות לסרבנות והאיומים להפסקת ההתנדבות מערערים את ערכי הבסיס של צה"ל כצבא העם- ומסכנים את כשירותו".

גלנט הצהיר כי "כל מי שקורא לסרבנות איננו פועל כחלק ממחאה לגיטימית, בקריאתו הוא פוגע בדבר החשוב ביותר שיש לנו - ביטחון מדינת ישראל. על כולנו, ובמיוחד עלינו נבחרי הציבור, קואליציה ואופוזיציה כאחד, להוקיע ולגנות את תופעת הסרבנות. חובתנו כחברה חפצת חיים, לשמור על צה"ל מעל ומחוץ לכל מחלוקת- אין לנו צבא אחר. צה"ל הוא שלנו, של כולנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להתגברות פיגועי הטרור ואמר: "אנו מוכיחים לאויבינו, כמעט יום יום, שמנוי וגמור איתנו לשנות את משוואת הכוחות מול גורמי הטרור ואויבים אחרים. עשינו זאת במבצע "שומר חומות" שבו החזרנו את חמאס עשור אחורה, במבצע "מגן וחץ" שבו חיסלנו את הנהגת הג'יהאד האסלאמי, ולפני שבוע בפאתי ג'נין, שבו חיסלנו חוליית מחבלים שעמדה לממש את זממה במל''טים מן האוויר.

"אנחנו נמשיך להכות באויבנו, אנחנו נמשיך לנצח בעזרתכם. העיקרון שמנחה אותנו לא יכול להיות יותר ברור - כל מי שמנסה לפגוע בנו לא יחמוק מתגובה נחרצת. כל מי שייפגע בנו אנחנו נפגע בו ונוכל לו. איש ממחוללי הטרור, איש ממשלחי הטרור לא יוכל להסתתר לאורך זמן. כוחותינו מגיעים לעומק השטח, אל תוך קיני הטרור והולמים במחבלים", הוסיף.

לדבריו, "מדיניות שינוי המשוואה שלנו רלוונטית וישימה גם במעגל הרחב יותר. מי שיבחר להתחכך בנו בגבולות ישראל ומעבר להם, יביא על עצמו הרס וחורבן. לא נהסס להפעיל כוח ובמידת הצורך לפגוע במרכזי הכובד של האויב".

"חשוב לי להדגיש דווקא בימים אלה - אויבנו אינם מבדילים בין מחנה זה למחנה אחר. בין אנשי ימין לאנשי שמאל, בין חילונים לבין דתיים או חרדים. הם גם לא מבחינים בין יהודים ללא יהודים, מבחינתם - כולנו מטרה לפגיעה, ויותר מזה - יעד להשמדה. ולכן כולנו חייבים להתייצב יחד כדי להגן על המדינה שלנו. אין ולא יהיה מקום לסרבנות לא מצד זה ולא מצד כלשהוא. יש לנו מדינה אחת, יש לנו צבא אחד ויש לנו בית אחד. נשמור כאחים וכאחיות על הבית– ואם יגיע יום פקודה, נתייצב לדגל מלוכדים ונחושים כאגרוף מחץ", סיכם.