אוסקר גלוך במדי נבחרת ישראל
אוסקר גלוך במדי נבחרת ישראלצילום: TPS

הישג היסטורי: אחרי ההצלחה של נבחרת הנוער באליפות העולם עד גיל 19, נבחרת ישראל הצעירה עשתה היסטוריה כשהעפילה לראשונה בתולדותיה לרבע גמר אליפות אירופה לנבחרות עד גיל 21 לאחר ניצחון על צ'כיה 0-1.

עומרי גאנדלמן העלה את הנבחרת ליתרון בדקה ה-82 לעיני 2,715 צופים באצטדיון רמאז שנגליה בעיר קוטאיסי שבגאורגיה. את השער בישל כוכב הנבחרת אוסקר גלוך.

בהופעתה השלישית אי פעם באליפות היוקרתית, מעפילה הנבחרת הצעירה לרבע הגמר שם תפגוש את נבחרת גיאורגיה והיא נמצאת כפסע מהעפלה היסטורית למשחקים האולימפיים שיתקיימו בפריז שבצרפת בשנה הבאה.

המאמן גיא לוזון אמר בסיום המשחק: "אני חנוק. אין לי מילים. אני שמח מאוד שניצחנו. ניצחנו בצדק. כל הקרדיט מגיע לשחקנים. אני שמח בשביל המולדת, בשביל העם שלנו. אין מאושר ממני".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר בירך: "אחרי ההצלחה המטורפת של נבחרת הנוער שלנו, הגיע זמנה של הנבחרת הצעירה! איזה כיף לראות את הצעירים המוכשרים שלנו שמדהימים אותנו כל פעם מחדש".

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון הוסיף: "ברכות לנבחרת ישראל הצעירה, למאמן גיא לוזון ולשחקנים. הקיץ המאושר והמדהים של הכדורגל הישראלי נמשך גם הערב בזכות נחישות כשרון והתמדה של עוד נבחרת עם שחקנים צעירים ומוכשרים. אני בטוח שבעונת המשחקים הקרובה נהנה מהשחקנים הצעירים בקבוצות הליגות המקצועניות".