אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

כריסטיאן רוברטו לופז רודריגז מספרד שבר השבוע שיא גינס ייחודי כאשר הוא רץ ריצת 100 מטר כשהוא נועל נעלי עקבים. נעלי העקב, בגובה של 7 ס"מ, אולי נראו פחות מתאימות על הרגליים שלו, אבל הוא הצליח לצלוח את המסלול בזמן שיא של 12.82 שניות.

הסרטון של כריסטיאן זוכה בתואר התפרסם במהירות ברשתות החברתיות, כאשר חלק מן הגולשים התרשמו מכך שהשיא שלו איטי רק ב3 שניות משיא העולם בריצת מאה מטרים של יוסיין בולט.

למרבה ההפתעה, למרות שכריסטיאן זכה בשיא גינס בריצת מאה מטר לגברים על עקבים הוא עקף בשיא שלו גם את האלופה המקבילה במרוץ הנשי. אלופת הריצה על עקבים הינה מג'קן סיצ'לאו, שעשתה את המסלול ב13.55 שניות, קצת לאט יותר מכריסטיאן.

כריסטיאן הסביר כי הוא עבר אימונים מפרכם לקראת שבירת השיא וכי הוא התאמן זמן רב על ריצה על עקבים בשביל להתרגל אל הנעליים המיוחדות. במידה ותהיתם, זהו לא שיא הגינס הראשון אותו כריסטיאן שבר. בעבר הוא כבר שבר שיא במספר הקפיצות הגבוה ביותר ברצף, ריצה מהירה תוך כדי שליטה בכדור טניס ואף שיא גינס בשימוש בכדור סקווש.

למרות שזכייה בשיא גינס לא נותנת דבר מלבד הפרסום, נראה שזה רק עניין של זמן עד שכריסטיאן יחפש את השיא העולמי הבא. אנחנו רק נעדכן שהשיא לריצת חצי מרתון עם הכי הרבה חולצות נשבר לפני כמה חודשים עם דייויד אליוק שלבש 120 חולצות, במידה וכריסטיאן רוצה לנסות את המסלול עם 121.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!