הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהוצילום: David Cohen/Flash90

רבה של העיר צפת הרב שמואל אליהו מתייחס לפירצה בסעיף הנכד בחוק השבות שתאפשר לעשרות אלפי בני אדם שאינם יהודים על פי ההלכה לעלות לישראל.

הרב אליהו מסביר בסרטון כי תכלית הקמתה של מדינת ישראל הייתה להיות מדינתו של העם היהודי: "יש כאלה שחושבים שהמדינה צריכה להיות מדינת כל אזרחיה. חוזי המדינה בוודאי לא חשבו ככה - הם רצו מדינה יהודית - מהרצל, דרך מגילת העצמאות בה המילה יהודי מופיעה עשרות פעמים, זאת המטרה וזה גם חוקי".

"פעם הייתה אפילו החלטה של ייהוד הגליל, היום קצת מגמגמים עם זה, צריך לייהד את המדינה", הבהיר הרב אליהו. "לכן יחוזקו כל האנשים של ארגון חותם, שפועלים שתהיה מדינה יהודית. מי שלא יהודי, יש בעולם 192 מדינות, יש לו מקום לשבת ברחבות במקומות אחרים, יבחר בכל מקום שהוא רוצה פה זו מדינה יהודית".

מנכ"ל ארגון חותם, שעומד מאחורי הסרט, עמיטל בראלי מסר: "חוק השבות כיום משמש הפוך לחלוטין למטרה שלמה הוא נחקק, הוא הפך מהגורם המשמר את הרוב היהודי במדינת ישראל, לגורם שפוגע ברוב היהודי. ברמה הדמוגרפית, הרוב היהודי במדינה איבד 10% בעשרות שנים האחרונות כך שכיום הוא עומד רק על 74%".

"בשנות ה - 50 הוא עמד על 89%. מדיניות ההגירה אותה הוביל ליברמן הייתה לחלק דרכונים ישראליים למהגרים. ליברמן צחק כל הדרך אל הקלפי. השימור של הרוב היהודי הוא גם בסיס לשימור הזהות היהודית, לכן צריך לטפל בהקדם בחוק השבות, כפי שמופיע בהסכמים הקואליציוניים", דברי בראלי.