חיה ממן
חיה ממןצילום: ערוץ 7

לקראת כנס 'עת לאהוב -3' שוחחנו עם חיה ממן, מנטורית לזוגיות, על הספקות והחששות שאולי עלולים למנוע מצעירים להגיע לכנס שמטרתו המוצהרת היא מציאת זוגיות בדרך לחופה.

"זה יהיה כנס מטורף עם כמות עצומה של רווקים ורווקות מבקשי זוגיות שמתקבצים לקראת ט"ו אב למקום אחד עם מבחר עצום של שיחות, סדנאות, פעילויות והכרויות", היא אומרת ומציינת כי אכן "יש מי שחוששים ושואלים את עצמם אולי זה המוני, מי מגיע לאירוע כזה, כמה מתחברים או לא. יש חששות, אבל כל היופי של המקום הוא שלמרות ההמוניות הוא מאפשר חלוקה. נכנסים לתכנית מפורטת שבה כל אחד יכול להכיר אנשים".

ממן מספרת על מתאמן ומתאמנת שלה שהיו שם והיום, שנה אחרי הכנס, הם נשואים אחרי שמצאו בכנס ההוא את שאהבה נפשם. "שניהם אמרו שלא היו בטוחים אבל הם מכירים אותי אז הם באו ושם זה קרה".

לרכישת כרטיסים לכנס עת לאהוב לחצו כאן

"האפשרות שחבר'ה יכולים לגשת ולדבר, שבחורים יכולים לפנות לבחורות ויש גם מי שמתווך זה מדהים ומאפשר. יש עשרות מתאמנים שלי שחוו שם משהו שלא דמיינו. ההמוניות הזו יש בה התפרטות לפעילויות מאוד ענפה ומגוונות, להרבה כוח ואנרגיה טובה שלוקחים מהיום הזה. אם יש משהו שמדמה את הט"ו באב המקורי, שבו בנות חוללו בכרמים ובנים ניגשו והתקדמו לקשר, זה האירוע הזה שפותח ומאפשר. בנות יצאו בתחושה שרואים אותן, ניגשים ושואלים".

עוד שאלנו את ממן אם בחורי הישיבות שמגיעים לסוג כזה של מפגשים עוברים הכשרה כלשהי לאופן בו נכון לשוחח עם בנות, מה שלא תמיד הם מודעים לו מתוך החוויה האישית שלהם כלומדי בית המדרש. לדבריה חל שינוי בעולם הישיבות של השנים האחרונות ועולם זה מתקדם לכיוון טוב יותר ומכין בצורה נכונה יותר את הבנים לתקופת הדייטים. "הרבה יותר בנים מגיעים לאימונים. גם הם מבינים שליווי יהיה מאוד משמעותי והכנה נדרשת ללמוד איך עושים זוגיות נכונה ואיך מגיעים לקשר. אצל הבנות זה קיים יותר אבל זה קורה גם אצל הבנים".

עוד היא מציינת כי בדיוק את הידע והמידע הזה יקבלו הבנים ביום מיוחד שכזה. "יום כזה בא לתת הרבה תוכן על איך יוצאים נכון לדייטים, איך מתקדמים בקשר, איך מקבלים החלטות, איך משווקים את עצמי נכון ולקל כוח לדרך הזו דרך אנשים מעולים שמעבירים את התכנים האלה במגוון עצום".

ואולי יש מי שחושש להימצא תחת תיוג של מי שזקוק לעזרה, מי שחסר לו משהו והגדרות דומות שאולי בעיני רוחו הן ההגדרות של באי כנס שכזה? ממן משיבה ש"לזוז מאזור הנוחות זה שם המשחק שיוביל אתכם מרווקות לזוגיות בריאה ולחתונה. האירועים האלה נותנים ערך מטורף שחבל לפספס. הזדמנות נדירה. בשנה שעברה 1500-2000 משתתפים והשנה מדובר ב-3000. אל תישארו בחוץ, אל תישארו בלי ההזדמנות הזו".

עוד שאלנו אם אין חשש לסוג שיח מעט רדוד שכן במפגש קצר לא ניתן להעמיק וכבר בסופו של יום צריך להכריע עם מי נכון לרווק או לרווקה להמשיך קשר. חיה ממן משיבה ומזכירה את ההתפלגות לקבוצות קטנות שמאפשרות לקיים שיח יותר עמוק על אף ההתכנסות ההמונית. "יש סדנאות ויש שיחות מוגבלות במספר המשתתפים. האירוע אמנם המוני, אבל יש בו הרבה הזדמנויות להיפגש באופן לא המוני. בנוסף, ברור שהחשיפה היא גדולה ואחר כך אפשר להתקדם ולבחון. שם לא קורה כל התהליך, אבל לשבת עם מישהו ולקיים שיח בהפסקה ולתרגל בסדנאות ולקבל כלים, זה משהו שאפשר להתקדם בעזרתו ולבחון דברים בהמשך. זה לא רדוד אלא פתיחה למשהו טוב. מספיקה שיחה של עשר דקות או רבע שעה כדי לראות אם הכיוון מתאים והזרימה קיימת וזה מאוד משמעותי. אחר כך אפשר להמשיך ולבדוק התאמה".

הכנס יתקיים ביום ראשון הקרוב, י"ב אב, 30.7 החל מהשעה 10:00 בבוקר, בבנייני האומה ירושלים. לרכישת כרטיסים לחצו כאן