גבי ברלין
גבי ברליןצילום: Yossi Aloni/Flash90

זוכה פרס אמ"י הזמר גבי ברלין נפטר הבוקר (חמישי) בגיל 80, ימים ספורים לאחר שזכה לקבל פרס מפעל חיים מטעם אגודת אמני ישראל.

ברלין, בן 80 בפטירתו, התמודד בתקופה האחרונה עם מחלת הסרטן והסתבכויות נוספות.

הוא החל את דרכו המוזיקלית בלהקת גייסות השריון. ב-1988 נכנס לעולם השירה בציבור כשהחל להקליט מחרוזות לערבי שירה על פי נושא שהפכו אותו לדמות מרכזית בעוללם השירה בציבור הישראלי.

ביום ראשון ארגון אמ"י העניק בהפתעה פרס מפעל חיים לאמן הזמר העברי גבי ברלין. הפרס הוענק לברלין במהלך מופע "הטיש הגדול" של משה להב שהתקיים בהיכל התרבות בפתח התקווה.

באירוע, שהתקיים בסימן יום הולדת 80 למפיק איתן גפני, משה להב עצר את המופע, ירד מהבמה, ניגש לברלין שישב בשורה הראשונה והזמין אותו לשיר יחד איתו.

ברלין התרגש עד דמעות מהמחווה ועל אף הקושי שר יחד עם הקהל שהריע לו. מיד לאחר מכן הופתע ברלין על ידי חבריו מאמ"י, "אשכולות" ועיריית פתח תקווה שהעניקו לו את הפרס.

"אמש נוכחנו עד כמה חשוב להראות את ההערכה, ההוקרה והאהבה שלנו לאמנים שלקחו חלק כל כך חשוב בעיצוב התרבות הישראלית, עוד בחייהם. אין ראוי מגבי לקבל את הפרס הזה", מסרה יושבת ראש אמ"י, יונה אליאן קשת.

ברלין, בן 80, שמתמודד בימים אלו עם מצב בריאותי מורכב, החל את דרכו המוזיקלית בלהקת גייסות השריון. ב-1988 נכנס לעולם השירה בציבור כשהחל להקליט מחרוזות לערבי שירה על פי נושא שהפכו אותו לדמות מרכזית בעוללם השירה בציבור הישראלי.