הפינה החדשה
הפינה החדשהצילום: אלעד פרחי

סגן מפקד סיירת הנח"ל רס"ן בר פלח הי"ד נפל בקרב גבורה עם מחבלים לפני כתשעה חודשים. חברי צוות נחשון בסניף בני עקיבא באבני חפץ החליטו להנציח אותו ברוח דמותו הייחודית.

הם גייסו עשרות אלפי שקלים - ובטקס מרגש עם בני משפחתו של פלח הי"ד נחנכה ביישוב "פינה חמה" לזכרו שתשרת את לוחמי צה"ל המשרתים באזור.

חברי הסניף, שלקחו חלק בבניה, צפויים להפעיל אותה במהלך השבוע ויאפשרו לחיילי צה"ל הפוגה קלה במהלך הפעילות המורכבת בגזרה.

אנשי היישוב הצליחו לגייס תורם למבנה, וחברי צוות נחשון ומובילי הפרויקט החלו גם בגיוס המונים על מנת להשלים את הסכום. במשך חודשים הם גייסו 30,000 שקלים - ובימים האחרונים הם בנו יחד עם תושב היישוב אלון בובליל פרגולה, דק ודשא במקום. עמותה שמסייעת לחיילי צה"ל פתח גם חשבון במכולת היישובית ותסייע למימון הפעלת הפינה החמה לחיילים. חברי הצוות צפויים לתפעל במהלך השבוע את הפינה החמה והיא צפויה לשרת חיילים רבים באזור.

באירוע השתתפו גם רכזת האזור שהם חדאד, קומונרית הסניף מוריה דוידסון, רכזי נחשון נתנאל וולפוביץ ואלישבע שוקרון, תושבי היישוב שסייעו ידידיה בן שימול, אסף אלשיך, אלון בובליל, משה חיון ורכזת התרבות ביישוב שירה שליט, ראש תחום נוער ביישוב משה שוקר והרבש"ץ קובי יהודה

קומונרית סניף בני עקיבא אבני חפץ מוריה דוידסון סיכמה: "כפי שבר העניק ונתן לחיילים שלו- ההנצחה הגדולה שהובלנו היא הנתינה למען חיילי צה"ל. אלו ששומרים עלינו ומסכנים את חייהם כדי להגן על בטחון התושבים באזור יוכלו להגיע וליהנות מהפוגה קלה ונעימה אצלנו- נדאג להם תמיד להכנסת אורחים מיוחדת באהבה ובשמחה".