ברל'ה קרומבי
ברל'ה קרומביצילום: ערוץ 7

ביוזמת הארגונים תקומה 2023, תנועת אם תרצו ומטה 64, תתקיים ביום ראשון בשעה שבע בערב הפגנה מול ביתו של המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך בגבעת שמואל.

זאת לאור התבטאותו של אלשיך בגלי צה"ל לפיה: ''אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר, שהמפלגה לא תגיד שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר ומישהו אחר ייכנס לשלטון".

ברלה קרומבי, יו"ר תקומה 2023, הסביר את מטרת ההפגנה. "רוני אלשיך וחבריו תופרי התיקים בפרקליטות סחבו את מדינת ישראל להרפתקה המטורללת של החרמת נתניהו ולמשבר הפוליטי והחברתי שגרם לקרע חמור בעם, פירוד ושנאה - והכל בגלל נקמנות אישית. במדינה מתוקנת האנשים האלה, שאחראים על כל כך הרבה שנאת חינם ותפירת תיקים, חייבים לשלם מחיר אישי וציבורי".

מתן פלג⁩ יו"ר תנועת אם תרצו הוסיף: ''העובדה שרוני אלשיך הודה בקולו ששקל שיקולים פוליטיים זרים ופסולים בעת עיסוקו בתיקי רה''מ נתניהו, מעידה כי נפלו פגמים חמורים בהליכי החקירה. אנו קוראים לכל שוחרי הדמוקרטיה להגיע יחד איתנו להפגין מול ביתו של אלשיך ולדרוש תשובות. יש להקים ועדת חקירה, חייבים לחקור את החוקרים".

תמר ארבל, ממטה 64, סיכמה: "אנו קוראים לחקור את כל מי שהיה מעורב בהגשת כתב האישום המופרך נגד רה"מ ומציעים למר אלשיך להיות הראשון שיכה על חטא ויפרט את העובדות".