מנהלת מכון 'עומק הקשר' לליווי רווקות בדרכן לחופה ולזוגיות, נחמה ביטקובר, מספרת על מה שהוביל אותה להקמתו של המכון שסייע עד כה למאות צעירות בכל רחבי הארץ.

ביטקובר, מסתבר היא בכלל רצתה להיות מורה, אבל משהו שם לא הלך, כהגדרתה. היא עברה מבית ספר לבית ספר ולא הצליחה לממש את החלום הוא. "ישבתי בארגז החול וחלמתי שאמצא שליחות כמו שהייתה לחברות שלי", היא מספרת.

לפרטים נוספים על קורס הכשרת המאמנות של 'עומק הקשר' לחצי כאן

בימים ההם, כאשר אין לה עבודה מסודרת, החלה נחמה להעביר סדנה במכללה בבית וגן לבנות רווקות ובסדנה החלו לעלות עוד ועוד שאלות סביב החסמים בדרך לזוגיות. נחמה הבינה שהיא צריכה כלים על מנת להשיב לבנות, החלה ללמוד אימון, ייעוץ נישואים וטיפול ו"לאט לאט זה קרם עור וגידים".

על ההצלחה להביא מאות בנות לחופה אומרת נחמה כי מדובר בראש ובראשונה בחסדי שמים. "גם אני לפעמים לא מאמינה. המספר 1200 הוא גדול מכפי שאני יכולה להכיל". באשר להשתדלות האנושית, קושרת נחמה את הדברים בשילוב בין אימון, טיפול וניסיון:

"באימון יש משהו קצר מאוד, חיובי ושמח ומחויב לתוצאות, מה שאנחנו מאוד רוצים בחתונה, אבל גם לא חתונה בכל מחיר. המטרה היא שהנישואים יהיו טובים ומאושרים, וכאן נכנס החלק של הטיפול. לפעמים מה שחוסם את הדרך לחתונה הוא פצע פנימי כלשהו, אולי ממערכת יחסים פוגענית כלשהי שהייתי חשופה אליה או שהייתי חלק ממנה, אולי משהו בדימוי העצמי שלי, ואז נצרכים הכלים הטיפוליים שיעזרו לנו לתת מענה לכאב ולפצע".

בנוסף, היא אומרת, משתלב גם הניסיון שנצבר במשך 16 שנים. "הניסיון להתנסות בעוד סיטואציה ועוד סיטואציה מביא למשהו שעובד בחסדי ה'", היא אומרת.

לפרטים נוספים על קורס הכשרת המאמנות של 'עומק הקשר' לחצי כאן

אורכו של הקורס הוא כשנה ורבים תוהים כיצד ניתן להגיע להישגים בתחום מורכב כל כך בתום תקופה כה קצרה. "יש כאן כמה סודות. התלמידות שלנו עובדות מאוד קשה ומאוד אינטנסיבי, הרבה שעות ועם הדרכה צמודה. הן עובדות בקורס כדי לעשות ולראות איך לדייק את עצמן. בנוסף, יש הרבה מקומות שמלמדים תיאוריה בלי לפגוש את האנשים, אבל מהניסיון שלנו אנחנו רואים שכאשר מתרגלים וחווים את הקשיים בעצמנו ומקבלים הדרכה, העבודה היא ברמה אחרת. נקודה משמעותית נוספת היא ההכוונה שלנו את התלמידות לעשות עבודה פנימית בעצמן. היכולת לעזור לאחרים בנויה על היכולת שלך להעביר את עצמך תהליכים. נקודה מאוד חשובה נוספת היא היכולת לזהות מצבים שבהם לא נוכל לעזור. עוד לפני שאנחנו עוזרות חשוב לדעת איפה לא ניכנס, לפגיעות מיניות לא ניכנס, לדיכאון חריף והפרעות אכילה לא ניכנס. יש מצבים שבהם לא ניקח סיכון אלא נפנה למי שלמדו הרבה שנים ויש להם את הידע והמקצועיות לטפל, אבל באימון רגשי לפני חתונה, יש תוצאות מדהימות לעבודה קשה במשך שנה".

לדבריה כשמונים אחוזים מהבנות שמגיעות מקבלות מענה שמקדם אותן ומסייע להן על מנת להגיע לחופה. "יש את ה-1200 שהתחתנו, אבל יש עוד אלפי בנות שעברו תהליכם משמעותיים. הן עוד לא התחתנו וזה יקרה, אבל התהליך המשמעותי שהן עברו העלה לרמה אחרת את איכות החיים שלהן", דברי ביטקובר.

את דבריה חותמת נחמה בהזמנה למעוניינות לבחון אפשרות להצטרף לקורס לקחת חלק באירוע מיוחד, חווייתי ומלמד, "תוכלי להתרשם ולראות אם זה מתאים גם לך", היא אומרת.

לפרטים נוספים על קורס הכשרת המאמנות של 'עומק הקשר' לחצי כאן