טלי פרידמן, יו"ר ועד שוק מחנה יהודה ושף ובעלים של "עתליה", מספרת לערוץ 7 על חגיגות המאה לשוק שיחלו היום (ראשון).

"זה יום הולדת וחג שמח לשוק המדהים שלנו. אף אחד לא יכול לפספס את השוק שלנו שהוא כיום אייקון בינלאומי. השוק עבורי הוא קודם כל האנשים והסוחרים - שמייצרים את הצלילים, הריחות, הטעמים והזיכרונות - כל מה שמרגש את כולנו טמון באנשים עצמם. השוק הוא בעצם הבית", אומרת פרידמן.

לדבריה, התהליך שעובר על השוק בשנים האחרונות, של חיבור חדש וישן, הוא מבורך. "כשפתחתי את העסק שלי לפני 18 שנה הוא היה בין הניצנים הראשונים והיום אנחנו יכולים לראות שילוב מדהים של חיי יום חיי לילה. לא בכדי השוק שלנו ממותג כשלישי הטוב ביותר בעולם".

"כל השווקים בעולם הפכו להיות יותר תיירותיים. כשתייר נוסע באולם ורוצה לראות מוזיאון הוא באותה מידה יבקר בשוק - כי השוק הוא המוזיאון של החיים. לעתים גם לא ניתן לתאר אותו במלים אלא צריך לחוש אותו ומתחברים דרכו לתרבות", היא מוסיפה.

במסגרת החגיגות יהיו אירועי תוכן שיתאימו למשפחות וילדים, סיפורי שוק וסדנאות יצירה. אחר כך יהיו הופעות של מיטב הזמרים ותתקיים תחרות של כל השפים בירושלים - מנת המאה לשוק מחנה יהודה.

בנוסף תיערך בפעם הראשונה ועידת שווקים בינלאומית במלון ענבל. "המשתתפים ידונו במפגש באתגרים העומדים בפני השווקים ברחבי העולם מתוך הנחת יסוד מאוד ברורה ששוק הוא עוגן עירוני. יגיעו אליה השווקים מברצלונה, מפירנצה, מבנגקוק, מתיאלנד, מטביליסי, ממקסיקו, מברלין ומלונדון", מסכמת פרידמן.