הענקת הרכבים לימ"מ
הענקת הרכבים לימ"מצילום: נועם מושקוביץ/דוברות הכנסת

יושב ראש הכנסת ח"כ אמיר אוחנה העניק ליחידות העילית הימ"מ והגדעונים שלושה כלי רכב ממוגני ירי מסוג "טויוטה לנד קרוזר" ו"סקודה סופרב".

הרכבים ליוו בשמונה השנים האחרונות לאורך מאות אלפי קילומטרים את יושבי ראש הכנסת ובהם ח"כ אמיר אוחנה, יולי אדלשטיין, בני גנץ, יריב לוין ומיקי לוי וכן את ראשי האופוזיציה יצחק הרצוג, ציפי לבני, שלי יחימוביץ', בנימין נתניהו ויאיר לפיד.

גורמי הביטחון של הכנסת והשב"כ החליטו כי כעבור שמונה שנים, הרכבים הגיעו למיצוי פעילות ויוחלפו ברכבי אבטחה חדישים. לבקשת היו"ר אוחנה, הוחלט להעביר את הרכבים ליחידות העילית הלוחמות.

הנהלת הכנסת בראשות אוחנה ומנכ"ל הכנסת משה (צ׳יקו) אדרי, ביקרה בבסיס יחידת הימ"מ באזור המרכז ומסרה את הרכבים לטובת פעילות היחידות המבצעיות.

במהלך טקס אינטימי פגש אוחנה את מפקד הימ"מ תת ניצב ח' ומפקד יחידת 33 נצ"מ ע' ואיחל להם וללוחמיהם הצלחה רבה. "אתם חוד החנית שלנו, לוחמים המסכנים את חייהם למען שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל ביום ובלילה ואנו חבים לכם חוב עצום. כולי תקווה כי באמצעות הרכבים הממוגנים הללו, שלא אכזבו אותנו מעולם והביאו את נבחרי הציבור בשמונה השנים האחרונות בבטחה לכל יעד בארץ מצפון ועד דרום, תוכלו להמשיך בפעילותכם ולשמור על חייכם כדי שתשובו בשלום מכל משימה".

מפקד הימ"מ, תת-ניצב ח' העניק תמונה סמלית ליו"ר הכנסת מהפעילות האחרונה שבה פעלה היחידה בג'נין ואמר: "לאות הוקרה והערכה לחיזוק ביטחונם של לוחמי היחידה הכנו לך אדוני היו"ר תמונה מיוחדת ממצלמות הקסדה של הלוחמים מהפעילות האחרונה מלב מחנה הפליטים בג'נין".

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן אמר: "אנחנו מודים לך יו"ר הכנסת, למנכ"ל הכנסת ולכל מי שפעל להעברת כלי הרכב ליחידות העילית של מדינת ישראל הימ"מ - היחידה הלאומית ללוחמה בטרור וליחידת 33 הגדעונים. אין ספק כי הרכבים ישדרגו את היחידות בכלל המשימות המגוונות שלהן".