אזכרה ליוני נתניהו ז''ל בהר הרצל
אזכרה ליוני נתניהו ז''ל בהר הרצלצילום: עמוס בן גרשון, לע"מ

מכתב שמכיל איומים בפגיעה בראש הממשלה בנימין נתניהו הונח על קבר אחיו יוני נתניהו שבהר הרצל. המשטרה והשב"כ מעורבים בחקירת המקרה, אך טרם נעצרו חשודים.

במכתב שהונח על הקבר צוין בין היתר: "מה קורה יוני? נתבקשתי להודיע לאחיך שיש לו קצת זכויות, אבל הן נגמרו. ומכאן, הר הרצל, המקום הקדוש הזה, השעון מתקתק אחורה. עד לתאריך כ"ח בתשרי תשפ"ד שבו אחיך חושב שהוא יגיע לגיל 74. שיהיה ברור – זה איום מדרגה ראשונה".

גורם בכיר בשב"כ הגיב "בשירות הביטחון הכללי לא מתכוונים לעבור לסדר היום על איום מכוון למול ראש ממשלה שהונח על קברו של גיבור ישראל ויטפלו באירוע בכל הכלים העומדים לרשותם".

ח"כ אלמוג כהן (עוצמה יהודית) הגיב "בהמשך להנחת מכתב איומים כנגד רוה"מ על קברו של אחיו, יוני נתניהו הי"ד. במלחמה כנגד רוה"מ נחשפת האמת המרה: לא באמת מעניין את המיעוט הבזוי הזה דמוקרטיה, לא גיבורי אומה וגם לא ערכים.

מעניין אותם רק להדיח אותו כאשר הכל כשר בדרך למטרה זו, גם מעשים כביזוי וחילול שמו של גיבור ישראל יוני נתניהו הי"ד או איום מפורש כנגד ראש ממשלה מכהן. אני מניח שהתגובה התקשורתית הייתה שונה לחלוטין אם המעשה היה מכוון מהצד השני של המפה הפוליטית- מהצד הימני, האלים והמסוכן".

*יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל בתגובה למכתב האיומים כלפי רה"מ - יום שחור עבור החברה הישראלית*

תמי שלח, יו"ר ארגון אלמנות ויתומי צה"ל ואלמנתו של סא"ל אודי שלח, מסרה"היום בו ראש הממשלה מקבל מכתב איומים מצמרר ומחריד, תוך שימוש ציני באובדן שחווה, הוא יום שחור עבור החברה הישראלית כולה. ליבנו במשפחת השכול מתכווץ ברגעים אלה, ואנו מחזקים את ידיו של ראש הממשלה נתניהו, שבוודאי חווה את התחושות הקשות. ביזוי קברו של גיבור ישראל כדי לשדר מסר מאיים לאחיו לא משנה באיזה תפקיד הוא מכהן לא יכול לעבור על סדר היום".

בתחילת השבוע השתתפו ראש הממשלה ואחיו עידו נתניהו באזכרה לזכרו של יוני נתניהו, במלאות 47 שנים לנפילתו בעת שפיקד על לוחמי סיירת מטכ"ל.