נבחרת ישראל בחצי הגמר
נבחרת ישראל בחצי הגמרצילום: TPS

הקיץ ההיסטורי והחלומי של נבחרות הכדורגל של ישראל ממשיך. אחרי ההצלחה האדירה של נבחרת הנוער שהגיעה עד למקום השלישי באליפות העולם בכדורגל, המונדיאליטו, הערב (מוצאי שבת) רשמה גם הנבחרת הצעירה של ישראל הישג היסטורי אדיר כשהעפילה לחצי גמר אליפות אירופה בכדורגל בפעם הראשונה בתולדותיה.

הנבחרת הצעירה לה זו הופעה שלישית בלבד באליפות אירופה היוקרתית, גברה הערב בתום דו-קרב פנדלים מותח על המארחת, נבחרת גיאורגיה.

הנבחרת הישראלית שהעפילה לאליפות אירופה בתום דו-קרב פנדלים, כששוערה הצעיר דניאל פרץ עצר 3 פנדלים של נבחרת אירלנד בפלייאוף העליה, עשה זאת גם הערב כשעצר את הפנדל השלישי של גיארוגיה בדו-קרב הפנדלים.

בכך למעשה, מעלה פרץ במו ידיו את הנבחרת הצעירה של ישראל לחצי גמר אליפות אירופה בכדורגל לראשונה בתולדותיה ומבטיח לה את הכרטיס ההיסטורי למשחקים האולימפיים שיתקיימו בפריז שבצרפת בשנה הבאה.

הנבחרת הצעירה של ישראל פתחה את המשחק היטב כאשר במשך 60 דקות הייתה קרובה פעמיים לכיבוש שער, אך השוער הגיארוגי שממול מנע את היתרון הישראלי.

במחצית השניה השתלטו המארחים הגיאורגים על המשחק כאשר אלה נהנו מדחיפת הקהל הביתי הרב וביחד עם אוהדיהם הפעילו לחץ על הישראלים. זה הספיק לתיקו נטול שערים ולאחר חצי שעה של הארכה הלכו השתיים לדו-קרב פנדלים.