אזכרה ליוני נתניהו ז''ל בהר הרצל
אזכרה ליוני נתניהו ז''ל בהר הרצלצילום: עמוס בן גרשון, לע"מ

צעיר מכפר סבא נעצר הערב (מוצאי שבת) בחשד שהניח את מכתב האיומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו על קבר אחיו, יוני נתניהו, בהר הרצל בירושלים.

הצעיר, בן 26, נעצר על ידי שוטרי יחידת הסייבר בלהב 433 בתום חקירה משותפת עם שב"כ, כיממה לאחר קבלת הדיווח על המכתב. החשוד יובא לדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בראשון לציון.

המכתב אותר על קברו של יוני נתניהו בידי עובדי אתר הר הרצל. בין היתר נכתב בו, "השעון מתקתק אחורה עד לתאריך כ"ח בתשרי תשפ"ד בו אחיך הבן של ---- חושב שהוא יגיע לגיל 74 - שיהיה ברור זה איום מדרגה ראשונה".

עוד נכתב במכתב האיומים, "ביבי, אתה לא יותר טוב מאריק שרון. אריק שרון קיבל אירוע מוחי ושקע בתרדמת שמונה שנים. לך אני מאחל דברים יותר גרועים. המשימות שלך הם: א. לכבוש את עזה, ב. להחזיר את הגופה של המדריך שלי הדר גולדין ואת יתר השבויים. השעון מתקתק אחורה. נשארו לך יותר משלושה חודשים וחצי".

בשבוע שעבר תושב בית שמש בשנות ה-20 לחייו נעצר בחשד לאיומים על נתניהו. זאת, לאחר שכתב בקבוצת וואטספ של פעילי ימין "שכל אחד יישא על עצמו נשק וידפוק לביבי כדור בראש. מי שרוצה לקנות נשק שישלח הודעה - שזה על החיים שלנו החוק לא מעניין אותנו". המשטרה חוקרת את המקרה.