השר עמיחי אליהו בכנס ירושלים
השר עמיחי אליהו בכנס ירושליםצילום: חיים טוויטו

14 רבנים מכלל הזרמים היהודיים בארה"ב נועדו במהלך סוף השבוע האחרון עם בכירים בצמרת הממשלה, בין היתר אף עם ראש הממשלה נתניהו ושר המורשת הרב עמיחי אליהו.

מדובר במשלחת מטעם "קואליציית הרבנים הציוניים" (ZRC), המייצגת מאות ראשי קהילות מהזרם הרפורמי, הקונסרבטיבי והאורתודוקסי, התומכים בהנצחת הקשר עם ישראל והציונות. בראשות התנועה מכהן הרב הקונסרבטיבי סטיוארט וויינבלט ממרילנד.

בתגובה למפגש, מנכ"ל מרכז ליב"ה אורן הניג פרסם הודעת גינוי חריפה שבה קרא לשר אליהו להבהיר לבוחריו את דבר הפגישה, "פגישתו של שר המורשת עם ראשי הזרמים המתנגדים לכל דבר שבקדושה - ראויה לכל גינוי", פרסם הניג.

לדבריו, "הרפורמים והקונסרבטיבים מבקשים רק דבר אחד: לעקור את היהדות האמיתית ולזרוע הרס וחורבן בעם ישראל. מפגש שכזה הוא מתן לגיטימציה חמור ביותר ועל השר אליהו לתת דין וחשבון לבוחריו שסולדים מדרך זו".

כזכור, רק לפני כשנה בעת ששימש כיו"ר רבני קהילות, פרש הרב אליהו מקואליציית ארגונים דתיים שפועלים סביב בתי הכנסת להגנה על מתמודדי נפש. הסיבה לפרישתו היא צירופה של התנועה הרפורמית לקואליציית הארגונים הדתיים.

אליהו אף תקף את הרפורמים וכתב בדף הפייסבוק האישי שלו על התנועה הרפורמית כי היא "תנועה שרודפת את אנשי התורה, מתעללת ברבנים בבתי משפט, מסייעת למחבלים ולאויבי ישראל, רודפת את חיילי צה"ל בעזרת עמותות שונות. ודורסת כל מה שקדוש ויקר לעם ישראל" ולכן החליט לפרוש מהארגון.