ראש הממשלה בבית המשפט בירושלים
ראש הממשלה בבית המשפט בירושליםצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השופט בדימוס מנחם נאמן מגיב בשיחה עם ערוץ 7 על ההתפתחויות האחרונות במשפט נתניהו, לאחר שהשופטים בתיק פרסמו כי המליצו לפרקליטות להסיר את אישום השוחד לאור החשש שיתקשו להוכיח אותו,

"מלכתחילה הייתי חושב שהפרקליטות תחזור בה, אבל כשאני מסתכל על ההתנהלות שלהם עד כה - שום דבר כבר לא מוזר. בפרקליטות ובמשטרה פישלו מאוד. כעת מה אכפת להם שהתיק יימשך? כל עוד התיק נמשך אפשר להמשיך לצעוק שוחד והפרת אמונים", מסביר נאמן.

לדעתו אם לא יופיע גורם משנה משחק בהמשך עדותו של ארנון מילצ'ן - "יש סיכוי טוב לזיכוי בכל התיקים".

עם זאת תיתכן גם עסקת טיעון לה יסכים ראש הממשלה. "המשפט עולה לנתניהו המון כסף ומפריע לו לעבודה, אם יציעו לו עסקת טיעון ללא קלון ושבה הוא לא צריך לצאת מהעניין הפוליטי אז יכול להיות".

נאמן מסביר כי הנוהל בו השופטים מזמינים את פרקליטי הצדדים לשיחת המלצות הוא נדיר יחסית בתיקים עם רגישות כזו. המתקפות בתקשורת נגד השופטים על הבחירה בצעד שכזה וההתעקשות של הפרקליטות להמשיך חושפים לדבריו את הפרצוף האמיתי של הפרקליטות.

ברקע חזרת הדיונים בכנסת על הרפורמה השפטית, מסכם נאמן את התמונה עד כה: "אני נורא מצטער שהתחילו את זה בצורה קצת שלומיאלית, צריך היה מראש ללכת בנושא הזה לאט ושלב אחרי שלב. יריב לוין היה להוט ובצדק, המצב דורש את התיקונים האלה שהוא רצה לעשות, אבל היה צריך לשבת ולחשוב איך לעשות את זה קצת יותר טוב".