ההולנדים מתעוררים
ההולנדים מתעורריםצילום: קובי פינקלר

שר הביטחון, יואב גלנט, חתם על צווים מינהליים לתפיסת כמיליון דולר שהעבירה תנועת החמאס לחמישה מבכירי הארגון באירופה, כך דווח ב'ישראל היום', ובראיון לערוץ 7 מסביר מנכ"ל ארגון 'עד כאן', גלעד אך, הפועל לחשיפת הקשרים הכלכליים של החמאס ברחבי העולם, את המשמעות ההיסטורית של ההחלטה.

"רוב הציבור בישראל רגיל לחשוב שחמאס הוא ארגון טרור ששולח מחבלים חמושים במנהרות עם חגורות נפץ להתפוצץ וזו המהות שלהם, אבל בשנים האחרונות למדנו על מפקדת חמאס באירופה, שמי שמנהל אותה זה אנשי חמאס שהגיעו מעזה לאירופה והם מנהלים פעילות חובקת עולם עם האחים המוסלמים וארגוני זכויות אדם באירופה ובארה"ב, ויש התנהלות פיננסית אדירה בין קטאר ארה"ב ואירופה שתכליתה לפגוע ביהודים ובישראל", אומר אך.

לדברים מוסיף אך ומציין כי החשיפה לפעילות זו התאפשרה בעקבות מבצע 'השתולה' שקיים ארגונו ופורסם בתקשורת. "לקחנו בחורה סקנדינבית והכנסנו אותה עם מכשירי תיעוד לארגונים אירופאים זרים שפועלים ביהודה ושומרון, ונחשפנו לכך שמי שעומד מאחורי הקלעים זה חמאס והאחים המוסלמים באירופה".

"החמאס, בצורה מתוחכמת מאוד, הקים רשת אנשים באירופה ובארה"ב, וכל אחד מהם מקים רשת של ארגונים. אמין אבו ראשד, שהוא חלק מהצו החדש של גלנט, פועל בהולנד ושם הקים 15 ארגונים שחלקם מוגדרים כארגוני צדקה וחלקם מופיעים בפני האו"ם ושולחים כספים ליהודה ושומרון ועזה, חלקם הוצאו מחוץ לחוק, לפחות בארה"ב ובישראל, כלומר שהוא נע בתווך שבין טרור לצדקה", אומר אך ומדגיש כי עיקר פעילותו של אותו אבו ראשד היא פעילות נגד ישראל ובכללה ארגון משטים לרצועת עזה.

סניפים נוספים פועלים במקומות נוספים, בלונדון, בקליפורניה ובמקומות נוספים ופעילי 'עד כאן' הוכנסו פנימה לתוכם וחשפו את הפעילות, את העברות הכספים ואת מטרות הארגון. "יושב בהולנד אזרח הולנדי שפועל בפרלמנט ההולנדי, מקבל תקציבים ממסגדים בהולנד, מקטאר או מחמאס בעזה, והתכלית שלו היא ללכלך על יהודים ועל ישראל. הוא מביא חברי פרלמנט למפגשים בעזה ובלבנון עם אנשי חיזבאללה, מפרסם בערוץ תקשורת שיש לו על אנשים שנהרגו בתאונות כאילו הם נהרגו בידי ישראל וכו'".

"הם מבינים שאם הם ירוצו רק בציר של פיגועים זה יביא לתמיכה בינלאומית בישראל, ולכן הם פועלים להגדיר את עצמם כלוחמי חופש נגד הדמון היהודי שמנסה להשתלט על העולם, ובפרסומים שלהם יש סכינים נוטפי דם וחיילים כקלגסים, פרסומים שמזכירים את גבלס".

על האירוע האחרון שאותו ביצע השר גלנט, אומר גלעד אך, כי מדובר באירוע "מאוד מאוד דרמטי, כי זו פעם ראשונה שמדינת ישראל וממשלת הולנד מכירים בארגונים האלה, שמוגדרים כארגוני זכויות אדם, כארגוני טרור. אנחנו לא עוסקים בפעילות השב"כ והמוסד בממד הפעילות החבלנית העוינת. אנחנו מבהירים שהמטרה של אותם ארגונים משותפת עם ארגוני טרור שמטרתם להשמיד את ישראל. זו פעם ראשונה בהיסטוריה ממשלת הולנד מכירה בכך והיא עוצרת את אמין אבו ראשד ואת הבת שלו. הוא נחשב שם לפעיל זכויות אדם, מה שהגן עליו עד עכשיו ככיסוי, וישראל קוראת להחרים את הכספים שלו".

"בכל מקום שלישראל יש קשרים איתו, אירופה או ארה"ב, הוא וארבעת הבכירים הנוספים מוגדרים כאנשי טרור, וכל הפעילות הכביכול הומניטארית שלהם מוגדרת כסיוע לטרור, וכך כל בנק שמבצע העברות כספים בהולנד ניו יורק או בתל אביב דרך אחד מהארגונים שלהם, הופך בעצם לשותף לטרור", אומר אך ומציין כי הייחודיות של המהלך העכשווי הוא בכך שהולנד מבינים את מה שמתחילים להבין במקומות נוספים באירופה, "שאג'נדת השמדת היהודים מושרשת בארגון החמאס, מעבר לכך שגם נוצרים נפגעים מכך".

למעשה, אחרי חתימת שר הביטחון על הצו יכול כל מייצג של נפגעי טרור לתבוע בנק מערבי שישתף פעולה בהעברת כספים לאחד הארגונים או האישים הכלולים בצו, והכספים יוכלו להיות מוחרמים. "זה צעד ראשון בעולם המערבי, פעם ראשונה שלא חוששים מהעטיפה הנוצצת של ארגון זכויות אדם בפלשתין", אומר אך ומספר כי חומרים ברוח זו הועברו על ידי אנשי ארגונו לארגוני ביון שונים ברחבי העולם כמו גם נציגי פרלמנטים בעולם, והראשונים שפעלו הם ההולנדים.