מנסור עבאס
מנסור עבאסצילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

התנועה האיסלאמית (הפלג הדרומי) והרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) בראשות חה"כ מנסור עבאס, פרסמו הודעת גינוי חריפה בהתייחס למבצע צה"ל בג’נין וב"מחנה הפליטים" בעיר.

בהודעה המשותפת שוגרה אזהרה ל"ממשלת נתניהו – סמוטריץ’ – בן גביר הקיצונית" מפני המשך "התוקפנות או הרחבתה, דבר אשר יביא להתדרדרות מסוכנת יותר על ביטחון הציבור והאזור כולו, לנפילת קרבנות חפים מפשע נוספים ולהסלמה רחבה יותר שעלולה להצית מלחמה באזור".

"בישראל שולטת כיום קבוצה של אנשי ימין קיצונים ומתנחלים מסוכנים אשר התנו את חבירתם לקואליציה ביישום כל תוכניות ההתנחלות והתוקפנות שלהם נגד בני עמנו בגדה (המערבית), ברצועת (עזה) ובמסגד אל-אקצה", נכתב בהודעה.

עוד צוין, כי "זה מה שאנו רואים שמיושם בפועל מאז תפסה הממשלה המסוכנת הזו את השלטון", וכי "כל התוכניות והמבצעים התוקפניים הללו יתרסקו על אגדת העמידה האיתנה הפלסטינית המאמינה בזכות לחיים בחירות ובעצמאות".

התנועה האיסלאמית ורע"מ האשימו את ממשלת ישראל "הקיצונית" ב"שימוש בדם של הפלסטינים" כדי להתחמק מהמשבר הפוליטי ומהירידה בפופולריות שלה ולהסיט את המבט של הרחוב בישראל מההפגנות ומהמחאה העממית נגד "הרפורמה המשפטית הדיקטטורית".

לדברי התנועה, "נתניהו מנסה להחזיר לעצמו את אהדת הציבור הימני הקיצוני באמצעות שפיכת דמם של הפלסטינים ובדרך קיצונית יותר מזו של בן גביר וסמוטריץ', שהפכו למצפן המנחה את נתניהו ואת כל ממשלתו הקיצונית".

בסוף ההודעה הודגש, כי "איש לא ייהנה מביטחון ושלום ללא פתרון צודק וכולל המגולם בהקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים לצד מדינת ישראל".