אבי מעוז
אבי מעוזצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

סגן השר אבי מעוז תקף היום (שני) במליאת הכנסת את השמאל בישראל ואת נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.

"יחד עם כל בית ישראל גם אני מתפלל להצלחת המבצע ולשובם של כוחותינו בשלום. בשבוע שעבר פסק בית המשפט העליון האמריקאי שתי פסיקות משמעותיות. האחת, שא"א לחייב מפתחת תוכנה לתת שירותים לכל דורש, אם מתן השירות הזה נוגד את אמונתה. והשנייה, שקבלת סטודנטים על בסיס גזע כהעדפה מתקנת, זו בעצם אפליה אסורה כנגד אחרים". אמר מעוז.

עוד אמר: "כצפוי, השמאל האמריקאי התקומם נגד הפסיקות הללו, ובראשם הנשיא המכהן ביידן והנשיא לשעבר אובמה. ומה אמר הנשיא ביידן על הפסיקה השנייה? אני מצטט: "ההחלטה הזאת לא יכולה להיות המילה האחרונה", וכן הוא אמר: "בית המשפט אמנם יכול לפסוק, אבל הוא לא יכול לשנות את מה שאמריקה מייצגת”. לא ייאמן. כשאנחנו מחזירים את ההכרעה לנבחרי הציבור, הנשיא ביידן מטיף לנו מוסר. כשאנחנו שומרים על זהותה של המדינה היהודית, הנשיא ביידן מחרים את ראש הממשלה. אבל כשפסיקת העליון האמריקאי לא מתאימה לו, פתאום עצמאות השופטים היא לא חזות הכל. פתאום הוא רוצה סוג של פסקת התגברות על בית המשפט העליון שלו. אבל כשאנחנו רוצים לחוקק פסקת התגברות? הוא לוחץ עלינו להגיע לפשרות עם האופוזיציה. ובמקביל אצלנו, שופטי המחוזי במשפט רוה"מ הציעו לתביעה למשוך בחזרה את אישום השוחד. למה? כי אחרי שלב העדויות מטעם התביעה, ועוד לפני העדויות מטעם ההגנה, ברור שאישום השוחד מופרך. וגם אצלנו, כל הלוחמים כביכול, למען עצמאות מערכת המשפט והשופטים, נכנסו בשופטים וגערו בהם על שהם לא מספקים את הסחורה שחשף רוני אלשיך, כלומר, הדחת ראש הממשלה נתניהו."

בהמשך אמר מעוז: "פרקליט המדינה לשעבר, משה לדור, הגדיל ואמר שמדובר: "בתקלה חסרת תקדים שאירעה בבית המשפט. זה ממש פיגוע. תקלה חמורה ביותר". סוף ציטוט. שהרי איך יכול להיות, שבתיק, שלדור חושב שאין שום אפשרות לזכות בו את ראש הממשלה, ושכל בכירי המערכת עומדים מאחורי אישום השוחד, השופטים מעזים להתנהל בשונה מהמצופה מהם? מה פתאום הם מפעילים שיקול דעת משלהם? ממתי שופטים יכולים לקבוע שמישהו, שראשי החונטה כבר סימנו את ראשו לפני שנים, הוא אולי, לא עלינו, זכאי? בקיצור, חבריי מהשמאל, הפוזיציה והצביעות נוזלות לאנשי השמאל ומערכת המשפט מהאוזניים. השקרים, הרדיפות, והאג'נדות הולכות ונחשפות."

בסיום אמר "אדוני ראש הממשלה, תודה רבה לך ולמשפחתך על העמידה האיתנה ועל אי הכניעה לתפירת התיקים הללו. ב"ה האמת הולכת ומתגלה".