מיזם 'מוצאים טוב'
מיזם 'מוצאים טוב'צילום: יח"צ

עולם הדייטים מציב את בני הישיבות עם אתגרים שלא הכירו: השפה הישיבתית, ההפרדה המגדרית והקושי לשתף ולדבר על רגשות הם רק חלק מהמורכבות.

"אנשים לא מבינים שצריך ללמוד לפני שיוצאים לדייטים", מסבירה ציפי ריין, דוקטור לפסיכולוגיה ומטפלת זוגית ומשפחתי.

"לצערי, את הגברים לא מכינים בכלל, בעוד שעם הנשים עוד עובדים על זה בתיכון ובמדרשות", בחורי הישיבות יוצאים לעולם הזה בלי לדעת כלום. הם מגיעים לעולם השידוכים כשהם צריכים להתמודד לבד וכמעט ללא כלים. אפשר וצריך ללמוד כיצד ניגשים לקשרים עם בנות המין השני!

הרב יצחק נריה שעומד בראש ישיבת תורה בציון ומכיר את עולמם של בחורי הישיבות מקרוב אומר לנו כי "הכוונה מקצועית ומוקדמת לבחורים, עשויה להיות אחד המפתחות למניעת רווקות מאוחרת. ככל שניתן הכוונה מוקדם יותר לבחורים, נגרום לפחות עוגמת נפש בשנים הבאות.

"ארגון 'באים בטוב' של הרב נריה חבר לפרויקט 252 בפעילות מיוחדת: בשבוע הקרוב תחל סדרת מפגשי זום מידי שבוע בשם "מוצאים טוב" המיועדת לבחורי הישיבות. "מדובר בניווט בעולם היכרויות והכנה לחתונה, לאלו הנמצאים כבר בעולם הדייטים או שעומדים כעת בפתחו ומתחילים מסע לחיפוש בת הזוג". הסדרה היא ללא עלות וניתן שמספר הנרשמים הגבוה מצביע על הצימאון הגדול של בני הישיבות לנושא.

"דווקא בתקופת הלימוד בישיבה, יש חשיבות גדולה להשתלם גם בבניית הבית העתידי. אנו רואים שככל שמקדימים ללמוד ולקבל את הכלים הנדרשים, ככה הדרך לחתונה הרבה יותר קלה ומהירה! אנו שמחים על ההיענות הגדולה של כל הישיבות לקחת חלק במיזם ההדרכות הזה ולרבנים ואנשי המקצוע שנענו לקריאה והשתתפו בהדרכות", אומר מייסד פרויקט 252 צוריאל גביזון.

אחד החסרונות הבולטים של בחורי ישיבות שיוצאים לדייטים, זה הקושי שלהם בדיבור על הרגשות ודרך הרגשות. השיחה שהם יודעים לנהל בישיבה היא מאוד שכלתנית. בדיוק בשביל זה קריטי שהם ילמדו את החשיבות לדבר רגשית, וזה כמו כל דבר בחיים משהו שיש להתאמן עליו ולא רק להכיר בו.

מידי שבוע תעסוק הסדרה בנושא אחר עולם הדייטים:

  • "הזווית הנשית" - ד"ר ציפי ריין.
  • "איך לקבל את ההחלטה" - הרב יוסף צבי רימון.
  • "איך עוברים מדייט לקשר עמוק" - משה שרון.
  • "איך לדייק מה אני מחפש" - ראש מכון פועה הרב מנחם בורשטיין.
  • "עשה ולא תעשה בדייטים" - הרב יוני לביא.

הסדרה ללא עלות ומתחילה השבוע ביום רביעי! לדעתו של הרב נריה יצחק, כל בן ישיבה חייב לפנות לעצמו שעה בשבוע ולקחת חלק. בדיוק כמו לפני רכישת רכב חדש, אנחנו מבצעים מחקר מעמיק, שואלים מומחים ומתייעצים עם בעלי ניסיון - הגיוני שכך ננהג לפני שאנחנו עושים צעדים משמעותיים לחיים שלנו. בסדנא נענה על שאלות חשובות כמו: מה אני מחפש באמת? מה טוב עבורי? וגם מה עובר על הצד השני בקשר שאנו מנהלים.

אין צורך להתלבט וגם אין צורך לצאת מהבית. רק להירשם, אחת לשבוע לפנות שעה ולהתחיל תהליך אמיתי של בירור והתקדמות בדרך לחופה. זה לימוד תורה במובן העמוק, לימוד לטובת הקמת בית בישראל! בימי בין המצרים והחורבן זו התקומה שלנו.

צוריאל גביזון, יזם פרויקט 252 והרב יצחק נריה, יו"ר ארגון באים בטוב מזמינים את בחורי הישיבה לנצל את ההזדמנות ולהצטרף לסדרת השיעורים המרתקת!

הצטרפו עכשיו לסדרת המפגשים "מוצאים טוב" ללא-עלות >>