יגאל קליין ודוד סעדה
יגאל קליין ודוד סעדהצילום: פודקסט

יגאל קליין מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא מתארח אצל דודו סעדה ומספר מה המטרות שאותם ירצה ליישם בתקופת כהונתו כמזכ"ל.

"שכל חניך בקצה ירגיש חלק מהרוח הענקית הזו שנקראת בני עקיבא. שבני עקיבא תמשיך ותגדיל את מה שהיא עושה בחברה הישראלית: חיבורים עם תנועות נוער אחרות, ויצירת מכנה משותף עמוק בתוך מדינת ישראל שהוא כל כך נצרך בתקופה הזאת. ולהוסיף ולהגדיל עשייה בלתי פוסקת, המון הוספת טוב בעם ישראל".

על האתגרים בקליטת עולים בסניפים ועל תוכנית עמישב - לתווך את הפער בין העולים לחניכי התנועה: "אני חושב שזה אחד האתגרים הכי גדולים של הציונות הדתית היום, קליטת עלייה מצרפת".

כיום רק 30% מבני הנוער בישראל נמצאים בתנועת נוער כלשהי - איך גורמים לילדים בדור המסכים לבוא יותר לפעולות: "ככל שיהיה יותר סניף - כך יהיו פחות מסכים. ככל שיהיה חיבור בין מדריך לחניך, ככל שנצא ביחד לטבע, נחווה חיים של מחנה, של שמחת חיים, של להתמודד עם השק"ש בבוקר, ככל שנחיה חיי תורה ומצוות ביער - כך יהיו פחות מסכים.

בחצי שנה האחרונה מאות העובדים של בני עקיבא עוברים תהליך שלם שנקרא מהפכת הקשב, שגם אנחנו שמכורים למכשירים יש לנו זמנים שאנחנו מגדירים שאין תעבורה תקשורתית בתוך בני עקיבא. אנחנו לומדים להשתמש בצורה נבונה ולא נותנים למכשירים להשתלט לנו על החיים אלא אנחנו אדונים שלהם, הם משרתים אותנו.

על יוקר השתתפות במפעלי התנועה: "בקיץ הקודם בני עקיבא סבסדה את המחנה והוציאה למעלה משלושה מיליון שקלים".

וגם על בטיחות וצניעות במחנות הקיץ, והרחבת הסניפים: "היופי של בני עקיבא זה קודם כל לתת מקום לכולם ולדעת שאנחנו תנועה שמאפשרת גוונים שונים".

והוא מסיים בגעגוע לרב דרוקמן ז"ל: "הגעגוע עמוק. יש כאב עמוק מהפרידה. השיחות והמפגשים חסרים לי מאוד. אנחנו יודעים שהרב השאיר לנו כמה אבני דרך להמשיך ולהוסיף תורה ועשייה ונתינה, ואנו ממשיכים בדרכו - הנני".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.