השר סופר מספר על הכנסדוברות

לראשונה, משרד העלייה והקליטה קיים אירוע הוקרה ליותר מ-500 שליחי ההסתדרות הציונית העולמית והסוכנות היהודית העתידים לצאת בקרוב לשליחות בקהילות יהודיות ברחבי העולם.

האירוע התקיים במעמד שר העלייה והקליטה, ח"כ אופיר סופר, יו"ר ההסתדרות הציונית יעקב חגואל, יו"ר הסוכנות היהודית דורון אלמוג, מנכ"ל משרד העלייה והקליטה, עו"ד אביחי כהנא, השליחים ובני משפחותיהם.

מטרת האירוע היא לחבר את כלל השליחים למשימה החשובה של עידוד עלייה, להעניק להם ארגז כלים בסיסי שיוכלו לתת מענה ראשוני לקהל המתעניינים בעלייה וכמו כן להציג בפניהם את מכלול פעילויות עידוד העלייה המבוצעות בעולם ולחבר אותם למאמץ הכולל.

היוזמה לכנס ייחודי וראשוני זה נבעה מחלומם של שר העלייה והקליטה, ח"כ אופיר סופר ושל מנכ"ל משרד העלייה והקליטה, עו"ד אביחי כהנא - החלום לגייס את השליחים ולהסביר את פעילות המשרד עבור אותם יהודים השוהים בקהילות היהודיות ואשר חושבים על עלייה למדינת ישראל.

כזכור, משרד העלייה והקליטה מקיים מאמצים עילאיים בשנים האחרונות, ובייחוד בחודשים האחרונים להעלאתם של יהודים מרחבי העולם, ובשל כך, קיים הצורך להגביר את שיתוף הפעולה עם שליחים היוצאים לתפקידים מגוונים מטעם שלל ארגונים, ובהם תנועות הנוער, שירות לאומי, הסוכנות היהודית, ההסתדרות הציונית העולמית ועוד.

האירוע כלל הפנינג בשילוב דוכנים לשליחי הסוכנות היהודית, מעגלי היכרות של השליחים, דברי ברכה ונשיאת נאומים, ובסיום הערב המשתתפים נהנו מהופעה של הזמר חנן בן ארי.

שר העלייה והקליטה, אופיר סופר: "יש פה חבורה של צעירים אידאליסטים שחשים תחושת שליחות עמוקה לחבר יהודים לעם ישראל, ארץ ישראל, מדינת ישראל, לזהות היהודית ולעודד עלייה בשם העם המיוחד שלנו. אמנם מגוון ועם אתגרים אך מאמין בחזון אחד - שיבת ציון. רוצים לתת לכל השליחים לצאת ביחד בשם ממשלת ישראל יחד עם הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית, אני חושב שזה עניין גדול".

מה האתגרים החדשים של המשרד? "מטרתנו לחזק את תשתיות העלייה בצרפת, ארה"ב והמערב, אזורים שהוזנחו לאחרונה ושיכלו לקבל יחס גבוהה ביותר עם פעילות משמעותית יותר. לא אומר שמוותרים על אף יהודי משום תפוצה, רק מבינים שיש איזורים שהיה נכון לחזק אותם, אנחנו הולכים לשים על זה את מרכז הכובד. מתכוון להביא אותם לנגב, גליל, יו"ש וירושלים. קודם כל לישראל".

חגואל השר סופר ודורון אלמוג מעניקים פרס
חגואל השר סופר ודורון אלמוג מעניקים פרסצילום: שלומי אמסלם לע''מ

יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: "כל שליח שיוצא לשליחות לחו"ל הופך בן רגע לשגריר של העם היהודי, של מדינת ישראל. הנגיעה של השליחים בכל יהודי, הניסיון והחוויה האישית שתעניקו ליהדות התפוצות, יסייעו בקידום הציונות אל עבר הערך הנחשף שלה - העלייה לישראל. היום יותר מתמיד, נחתור לאחדות ישראל, לאהבת העם, האדם והארץ. שליחות אחת, עלייה אחת, עם אחד."

יו"ר הסוכנות היהודית האלוף במיל׳, דורון אלמוג: "הקשר בין מדינת ישראל לבין יהדות התפוצות הוא בעל חשיבות קיומית. השליחות והשליחים של הסוכנות היהודית שפועלים בעשרות מדינות בעולם הם הגשר שעליו נבנה הקשר הזה. הם פועלים לקירוב לבבות בעם היהודי גם במהלך השליחות שלהם וגם לאחר שובם ארצה".

חנן בן ארי מופיע לשליחים החדשים
חנן בן ארי מופיע לשליחים החדשיםצילום: שלומי אמסלם לע''מ
השליחים החדשים
השליחים החדשיםצילום: שלומי אמסלם לע''מ