ברקע פרסום על הסיכון לסרטן שמצוי בממתיק האספרטיים, פרופ' אהרון פופובצר, מנהל מכון שרת לאונקולוגיה בבי"ח הדסה עין כרם מסביר לערוץ 7 על הסיכונים הקיימים וקורא לציבור לקחת את הדברים בפרופורציות ולעבוד עם היגיון בריא, כדי לקיים אורח חיים נורמלי.

פרופ׳ פופובצר פתח והסביר: "למעשה חוקרים את האספרטיים כבר למעלה מארבעים שנה והרבה מאוד עבודות לא הראו עלייה בשכיחות לסרטן. יצאה לאחרונה עבודה מאוד גדולה בצרפת שבה בדקו מעל 100 אלף אנשים, שלחלקם לקחו אספרטיים וחלקם לא. צריך לדעת שיש פה הרבה מאוד פקטורים שלא נלקחו בחשבון. יחד עם זאת, ראו עלייה קלה בקרב השכיחות בסרטן בקרב אנשים ששתו משקאות עם אספרטיים".

"כנראה שהמשמעות היא בעיקר בקרב אנשים ששותים הרבה אספרטיים. אנחנו מחכים לאנליזה הסופית, הרושם הוא שמעל כמות מסויימת של אספרטיים לא יהיה מומלץ לשתות. נמתין ונשמע לפני שנגיע להחלטות סופיות. אדם צריך לקחת בחשבון כמה גורמי הסיכון מדאיג אותו. אין ספק שמי שיכול להימנע ולשתות מים, כנראה זה האידיאל", כך כלשונו.

לסיום פירט את המלצותיו לציבור ואמר: "מכיוון שסרטן היא מחלה מאו מאוד נפוצה, כל הזמן מחפשים גורמים לסרטן. בסופו של דבר, אנשים שרוצים לחיות חיים נורמליים, צריכים לקחת דברים בפרופורציות. אי אפשר הימנע מכל דבר לגמרי, צריך לייצר חיים שיש בהם מגבלות. המסקנה היא שכנראה יש נזק עקיף ולא ברור, אבל יחד עם זאת צריך לעבוד עם היגיון בריא, ולא להימנע לגמרי מהדברים שאנחנו רגילים אליהם".