אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

מרטין ריצ'רדסון חשב שהוא עומד למות לאחר שכריש ענקי תקף אותו, אבל ניצל ברגע האחרון בעזרתם של דולפינים שהגיעו למקום. מרטין, בן ה-29 טייל במצרים ושחה בים האדום כאשר זעק מכאבים לאחר שהרגיש נשיכה בצד הגוף שלו.

מרטין מתאר כי לאחר הנשיכה הראשונה, הכרישים שבו ותקפו אותו גם בידיו ושהוא התחיל לאבד כמויות גדולות של דם. לדבריו "איבדתי בערך 2.8 ליטרים של דם... חיכיתי שהכרישים יאכלו אותי... ידעתי שהם מקיפים אותי... הסתכלתי על ההרים וויתרתי".

אבל בדיוק כאשר מרטין עמד לוותר, הופיעה קבוצת דולפינים שלמרבה ההפתעה גרמה לכריש לסגת. זמן קצר לאחר מכן, מרטין ניצל על ידי סירת חילוץ ונלקח במהירות לבית החולים, שם הוא נזקק ליותר מ-300 תפרים שלבסוף הצילו את חייו.

מרטין התראיין לאחרונה לדוקומנטרי של ערוץ נשיונל ג'יאוגרפיק שם הוא שיתף את התקרית המפחידה והודה מקרב ליבו לדולפינים שהגנו עליו. אך על אף ההרגשה של מרטין, בראיון לLiveScience אמר החוקר הימי פרופסור מייק היית'וס כי סביר כי הדולפינים לא הגיעו בשביל להציל את חייו. לדבריו, הדולפינים שהבחינו בדם בים, הבינו כי קיים כריש באזור ורצו לגרש אותו משם על מנת להגן על הצאצאים שלהם.

כך או כך, בסרט מסבירים כי למרות התדמית החמודה של הדולפינים, כאשר הם מתקבצים יחדיו הם עשויים בקלות לגבור על כריש ולהבריח אותו. בניגוד לכרישים, הדולפינים נוהגים לשחות בקבוצות וממילא גם לתקוף כקבוצה וכך הם מצליחים להבריח כרישים ולהגן על עצמם והצאצאים שלהם.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!