צה"ל בג'נין
צה"ל בג'ניןצילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

גדודי אל-קודס, הזרוע הצבאית/ טרור של הג’יהאד האיסלאמי, מסרו כי בלחימה בג’נין (פעולת "בית וגן") נהרגו 4 מחבלים של גדודי אל-קודס, ארבעה מחבלים של גדוד ג’נין (המאגד פעילים במספר ארגוני טרור) וארבעה אזרחים.

אבו חמזה, דובר גדודי אל-קודס, תיאר את תוצאות הלחימה בג’נין כ"ניצחון" פלסטיני על "האויב הציוני. לדבריו, ארגוני המאבק הפלסטיניים עמדו איתן בג’נין ולא נשברו נוכח "האויב מוג הלב" בזכות לוחמים המצוידים בנחישות ובאמונה באללה ובדרך הג’יהאד.

בהקשר זה הדגיש אבו חמזה, כי המאבק באיו"ש ובכל פלסטין לא ידעך גם אם כל סמטה ורחוב יהפכו לזירת התנגשות ולחימה וכי לא תהיה יציבות כל עוד הצבא והמתנחלים נמצאים על האדמה הפלסטינית.

דובר גדודי אל-קודס ציין, כי הלוחמים הפיקו לקחים מעימותים קודמים והפגינו רמה גבוהה של מקצועיות בלחימה בשטח בנוי לצד אלתור בהתאם לתנאים.

עוד אמר, כי הלוחמים לא היה לבדם במערכה, שכן בפלסטין ומחוצה לה היו לוחמים שידם על ההדק ונכונים להשתלב בלחימה, וגם הדבר לא התבצע הפעם הרי שכך יהיה בעתיד.

אבו חמזה אמר, כי "האויב" הפך למורתע בכל מובן המילה וניתן ללמוד זאת מהטענות שלו בדבר "הצלחות דימיוניות" בעוד שהלוחמים הפלסטינים הפילו כלי טייס ללא מאוישים, פוצצו עשרות מטעני נפץ וביצעו מארבי מוות מטווח אפס.