סיום הסמינר
סיום הסמינרצילום: ללא קרדיט

השבוע סיימו 500 מתנדבות האגודה להתנדבות מטעם השירות הלאומי סמינריון חינוך משמעותי זאת לקראת שילובן בתפקידים שונים בשנת הלימודים הקרובה.

בסמינריון שהתקיים בישוב עופרה, וערך ארבעה ימים, קיבלו המתנדבות הכנה מקצועית לתפקידי החינוך השונים, כולל סדנאות מקצועיות, שיחות עומק להבנת גודל התפקיד, שיחות השראה בנושאי שליחות, נתינה, מחוייבות, אחריות ועוד, כל זאת לצד הכנה מנטלית לקראת היציאה מהבית לשירות הלאומי.

ההכשרה, שתשמש את הבנות במהלך השירות הלאומי עשוי לשמש רוב של הבנות גם בהמשך לעבוד במערכת החינוך, זאת בצל המשבר הכבד במערכת.

סקר רחב שערכה השנה האגודה להתנדבות, באמצעות חברת "מאגר מוחות", בקרב בוגרים משמונה השנים האחרונות, שבדק את המוטיבציה להתנדבות, מעלה נתון מדהים: מעל 70% מהבוגרים עוסקים כיום בתחום שמשיק או זהה לתחום בו הם התנדבו בשירות האזרחי-לאומי.

שרת ההתיישבות אורית סטרוק ברכה ואמרה: "‏מצדיעה למתנדבות שלנו. רק עכשיו סיימו את שנה"ל תשפ"ג, וכבר מתכוננות להתנדבות בתחום החינוך בשנה"ל תשפ"ד. באתי לבדוק מקרוב את סמינריון-ההכנה של האגודה להתנדבות בעפרה. מצאתי בנות עם רוח גדולה שמקבלות הכשרה מצוינת. בוטחת בהן ובתרומתן העתידית, ואמשיך ללוות אותן בע"ה."

מנכ"ל האגודה להתנדבות ירון לוץ ברך את הבנות ואמר: "אני כ"כ שמח בשביל מערכת החינוך על התוספת המשמעותית והאיכותית שהולכת להצטרף לשורותיה בשנה הקרובה. אתן השליחות שלנו לחיזוק החוסן החברתי של מדינת ישראל, ילדי ישראל צמאים לנתינה שלכן, עלו והצליחו".