נבחרת העתודה. פתחו את האליפות ברגל ימין
נבחרת העתודה. פתחו את האליפות ברגל ימיןצילום: FIBA.BASKETBALL

רק לפני כמה ימים, הגיעה נבחרת טורקיה עד גיל 19 אל המקום השלישי באליפות העולם בכדורסל, כאשר ניצחה 6 משחקים והפסידה פעם אחת בלבד, בחצי הגמר. במשחק על המקום השלישי, ניצחו הטורקים את מי שנחשבת תמיד לאחת הנבחרות הטובות בעולם, נבחרת ארה"ב בתוצאה 70:84 וזכתה על חשבונה במדליית הארד.

הערב (מוצאי שבת) שיחקו חלק משחקני הנבחרת הטורקית, מול לא אחרת מאשר נבחרת העתודה של ישראל וכמעט שהפסידו באותה התוצאה שניצחו את ארה"ב באליפות העולם, כאשר הפסידו לישראל במשחק הראשון של אליפות אירופה בכדורסל המתקיימת ביוון בתוצאה 70:86.

הנבחרת בהובלת נועם יעקב, שחקן וילרבאן הצרפתית שהושאל בחצי העונה האחרונה להפועל ירושלים, לא מעוטרת בשמות גדולים ובכוכבים, אך דווקא זה מה שגרם לה להרשים הערב מול הטורקים החזקים.

הנבחרת הישראלית הובילה על הטורקים מהפתיחה, לא אפשרה להם לחזור גם בשלבים המאוחרים והכניעה אותם בקלות בדרך לפתיחת אליפות אירופה ברגל ימין כשמעל כולם בלט רון ציפר, מי שנחשב לשריד מנבחרת העתודה בשנה שעברה שהגיעה עד למקום הרביעי באליפות אירופה בכדורסל.

ציפר סיים עם 20 נקודות והיה בלתי ניתן לעצירה.

מחר בשעה 16:00 תשחק הנבחרת מול איטליה שהפסידה היום לבלגיה וכבר ביום שני תנעל את בית א' במפגש עם הבלגים.

אחרי ההצלחה של נבחרות ישראל הצעירות בכדורגל, עם הגעה למקום השלישי במונדיאליטו ועד חצי הגמר באליפות אירופה, גם נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל פותחת את האליפות היוקרתית שלה ברגל ימין ועם ניצחון שמבטיח רבות בשלבים המתקדמים של הטורניר. הפעם זה ייגמר עם תואר?

קלעו לישראל: רון ציפר 20, דניאל וולף 16, אריאל אייזיק 13, נועם יעקב 12 ו-14 אסיסטים, יובל לוין 11, אופק גול 6, יואב ברמן, אבנר דרור, דניאל גואטה, עידו הראל 2 כ"א.