מירי רגב
מירי רגבצילום: חזקי ברוך

שר הכלכלה ניר ברקת קרא הבוקר (ראשון) לפני כניסתו לישיבת הממשלה למשרתים בצה"ל בסדיר ובמילואים לשים את ביטחון ישראל לפני הכל, כלשונו.

"למדינת ישראל יש אתגרים ביטחוניים לא מבוטלים ואני קורא לכל החיילים, בשום פנים ואופן לא להכניס פוליטיקה לצה"ל. לא לסרבנות בשום תנאי, לשים את ביטחון ישראל מעל הכל".

השרה אורית סטרוק התייחסה לדיון על הטבות לרשות הפלסטינית: "בעיצומו של גל טרור, הרשות הפלסטינית צריכה לקצור אפס הישגים. כל הישג שתקצור עכשיו בעיצומו של גל טרור הוא פרס לטרור. גם בימים כתיקונם הרשות הפלסטינית לא מוסיפה לביטחון, היא הבעיה לא הפתרון".

השרה מאי גולן הודיעה כי לא תחרים עסקים ב'ביג': "בעלי העסקים לא רוצים להשתתף בחרם הזה, הבעלים של ביג מכריח אותם והוא זה שמתפעל דיקטטורה אמיתית על אנשים שרוצים לחזק את הדמוקרטיה".

השרה עידית סילמן אמרה: "היום אנחנו נשמע מהיועמ"שית מה המחירון של אותה אכיפה לאזרחים סוג א' שהיא חפצה ביקרם לבין אזרחים סוג ב' כמו החברה החרדית או המתיישבים ביהודה ושומרון, אני מקווה שיהיו לה תשובות לדבר הזה".

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר: "אין לי שום כוונה להיות בחלק של ישיבת הממשלה, סוג של איזה קרקס עם היועמ"שית. היא בניגוד עניינים מוחלט, הרי המפגינים מפגינים בעדה ולמען שימור הכוח המשחית שהיא וחבריה צברו לאורך השנים. התשובה הטובה ביותר להתנהלות הצבועה של מערכות אכיפת החוק בחודשים האחרונים סביב מחאת הפריווילגים היא להמשיך לחוקק בכל הכוח".

השרה מירי רגב אמרה: "ראינו כשהמשטרה רוצה היא יכולה. ראינו אתמול שהמשטרה הצליחה לעצור את הוונדליזם, זאת אומרת שקייטנת עמי אשד הסתיימה".

היא תקפה: "שהיועמ"שית תשים בצד את האג'נדה הפוליטית שלה ותתחיל לעשות אכיפה לכולם, לא אכיפה בררנית. הגיע הזמן שיבינו, חזרנו למשול".