ערוץ 7 הצטרף השבוע למפגש המרגש שאירע השבוע בביתו של הרב מנחם בורשטין, מייסד וראש מכון פוע"ה.

בסלון ביתו של הרב בורשטין - שם הוקם המכון לפני כשלושים שנה, נפגש הרב עם ירדנה ושלום זגורי ובתם עלמא שנולדה בזכות סיוע המכון.

מכון פוע"ה עוסק מזה כשלושים שנה בסיוע הלכתי ומקצועי לזוגות בכלל תחומי הפוריות, החל מטהרת המשפחה וכלה בגנטיקה. כשנה לאחר שנישאו ומתוך רצון להביא ילדים לעולם, פנו הזוג זגורי לרופא נשים, "די מהר הבנו שיש איזו שהיא בעיה והרופא הפנה אותנו הלאה", מספרת ירדנה.

הצטרפו למיזם גיוס ההמונים של מכון פוע"ה והוסיפו חיים

המסע של שלום וירדנה היה ארוך ומייגע, "אתה רואה שכנים, חברים ואתה שמח בשמחתם אבל יש איזו חמיצות וקושי לומר להם מזל טוב", מספר שלום. לירדנה אף נולד אח בעודם מנסים להביא ילד ראשון לעולם, "היה קשה לשמוע שההורים שלי שכמעט בני חמישים מצליחים די בקלות ואנחנו בני עשרים בקושי וקשה לנו, אנחנו נשואים כבר חמש שנים וזה לא הגיוני שאין לנו ילדים".

כבר מתחילת הדרך הכירו הזוג זגורי את המכון ונעזרו בשירותי המכון בעיקר בשאלות הלכתיות הנוגעות לבדיקות וטיפולים. "הרב יצחק ניסים מהמכון הוא זה שליווה אותנו, הוא הסביר לנו שיש למכון עוד מה לתת. פנינו לקבל את הליווי המקצועי והרגשי בנוסף להלכתי", מספרת ירדנה. "המכון הפנה אותנו לרופא שבסוף הביא לנו את עלמא ובלעדי זה לא היינו מגיעים לשם".

למפגש בביתו של הרב בורשטין מגיעים הזוג זגורי אסירי תודה, "לדעת שיש אנשים שעושים עבודת קודש, שכל המטרה שלהם זה שלך יהיה ילד, זה מדהים וזה מתאר את אנשי מכון פועה", אומרת ירדנה.

הרב בורשטין בעודו יושב בבית בו הוקם המכון לפני שלושים שנה התרגש גם הוא ואיחל, "שיהיה להם בשמחה ובששון מה שהקב"ה רוצה להעניק להם בצורה הכי טובה ויפה", ומייחל לעוד שנים של עשיית טוב, אני רוצה שנושיע עוד מאות אלפי אנשים, נדאג שיהיה להם זרע של קיימא ונוסיף חיים".

אחרי חמש שנים של ניסיונות: "בזכות מכון פוע"ה נולדה הבת שלנו"