ביג
ביגצילום: Yossi Aloni/Flash90

רשת ביג הודיעה כי לא תכפה על חנויות במתחמיה לשבות ביום שלישי - אך היא עצמה תשבית את המתחמים בראשותה.

"בניגוד לשמועות ביג עומדת מאחורי החלטתה. כששמירה על הדמוקרטיה היא הבסיס להחלטתה, ביג עומדת מאחורי הודעתה. יחד עם זאת ככל שיהיו שוכרים במרכזים שיבקשו לפתוח היא תכבד את רצונם ולא תמנע זאת מהם. בכדי לעודד שוכרים להשתתף בשביתה, חנויות שיצטרפו להשבתת המרכזים מחר לא ישלמו שכר דירה על יום זה", נמסר מטעם החברה.

אתמול הכריזה הרשת כי תצטרף להפגנות נגד הרפורמה במערכת המשפט ותשבית את סניפיה אם החוק לצמצום עילת הסבירות יעבור בקריאה ראשונה במליאת הכנסת.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב להכרזה ואמר: "גם אני מחרים את קבוצת ביג עד שיחזרו בהם ויתנצלו. בעלי עסקים שמתערבים פוליטית ומחרימים חצי עם ראויים לגינוי מכל גווני הקשת הפוליטית". בתגובה לכך, עשרות חברות הייטק וסטארטאפים הודיעו כי יעבירו את תקציב רכישת המוצרים שלהם לחנויות הפועלות במתחמי ביג, ושלא יקנו בחברות שיתבעו את הרשת. למרות התמיכה מניית רשת ביג צנחה ב-3.22%.

תגובה נוספת להכרזה הגיעה גם מבעלת חנות במתחם הקניות בבית שמש. "אנחנו לא תומכים בזה בשום צורה. הורסים לנו את הפרנסה. זה מגיע לרעתנו. בפרסומים בפייסבוק כולם קוראים להחרים את ביג והכעס מופנה כלפינו".

ברשת רמי לוי הודיעו כי למרות ההכרזה על השבתה, הם פתוחים גם במתחמי ביג. "לא מערבים דעות פוליטיות עם עסקים. אנחנו משרתים ללא הבדל דת, גזע, מין ודעות. הרשת הינה חברה ציבורית המחויבת לפעול בצורה אמינה לכל משקיעה ולקוחותיה".

פעילי תנועת "אם תרצו" הפגינו הבוקר מול ביתו של מנכ"ל חברת ביג, חי גאליס בתל אביב. מתן ג'רפי רכז התנועה: סיפר "השכנים זרקו שקיות מים, המשטרה ניסתה למנוע מאיתנו להפגין, אבל זה לא יעבוד. החוצפה של רשת ביג לא תעבור בשתיקה, העם לא ייכנע לבריונות מסחרית".