אלימות
אלימותצילום: איסטוק

קטינה יהודייה בת 14, תושבת יהודה ושומרון, עברה לאחרונה אונס מזעזע בידי שני ערבים בגירים, תושבי מזרח ירושלים.

הקטינה והוריה הגישו תלונה במשטרה, אולם החשודים במעשה שוחררו תוך שלושה שבועות מרגע מעצרם, ולא הוגש נגדם כתב אישום.

ראשיתה של הפרשה הוא בקשר שיצרה הקטינה, א', באמצעות אפליקציית 'טיקטוק' עם אחד מהצעירים הערבים המעורבים בפרשה, שהציג את עצמו כבן גילה. השניים ניהלו קשר וירטואלי במשך מספר ימים, אולם לאחר מספר ימים ביקש הצעיר מא' לקיים מפגש פרונטלי.

א' סירבה, למרות שהצעיר הפציר בה מספר פעמים לעשות זאת, אך הסכימה למסור לו את כתובת מגוריה על מנת להוכיח לו כי הידידות ביניהם היא אמיתית.

כמה ימים לאחר מכן, הודיע הצעיר לא' כי הוא מגיע לקחת אותה ברכבו לאולפנה בה היא לומדת. עוד בטרם הספיקה להשיב, הודיע לה הצעיר כי הוא נמצא עם הרכב מתחת לביתה, והוא דורש ממנה לרדת אליו. א' חששה שנוכחות ממושכת של הצעיר הערבי מתחת לביתה בהתיישבות יעורר את חשדם של בני משפחתה ושל השכנים, והחליטה לרדת אל הרכב ולהיענות לבקשתו של הצעיר.

ברכב חיכה הצעיר הערבי יחד עם קרוב משפחתו. אולם השניים לא הסיעו את א' לאולפנה; הם נסעו ליער הקרוב לביתה, שם אנסו אותה באכזריות מספר פעמים. לאחר שסיימו לבצע את זממם, העלו את א' על הרכב, הסיעו אותה אל האולפנה, שם הורידו אותה, מושפלת וחבולה.

א' נכנסה אל האולפנה מבועתת, ושיתפה חברה קרובה בפרטים. החברה הזעיקה את ההנהלה, שהזעיקו את ההורים. א' הגישה יחד עם הוריה תלונה במשטרה, שעצרה לחקירה שני ערבים תושבי מחנה הפליטים שועפאט. השניים נחקרו בחשד לאונס ובעילת קטינה שלא בהסכמה.

בית המשפט האריך את מעצרם מספר פעמים, אולם בתום שלושה שבועות הם שוחררו לביתם. עד כה, טרם הגישה נגדם הפרקליטות כתב אישום.

מארגון להב"ה, המלווה את א' ובני משפחתה ומעניק להם סיוע, נמסר: "יש כאן מכת מדינה שהולכת וצוברת תאוצה עם השנים, שמדינת ישראל מסרבת להכיר בשמה: הטרור הלאו-מיני. בתקופה האחרונה אנו מזהים עלייה של מאות אחוזים במקרים של נערות יהודיות שמנוצלות על ידי ערבים ברשתות החברתיות, ובפרט ברשת 'טיקטוק', שהפכה לפלטפורמה כמעט רשמית של ניצול יהודיות בידי ערבים, מסיבות לאומניות".

בלהב"ה הוסיפו: "אין ספק שאם היה מדובר במקרה הפוך, הפרקליטות הייתה מגישה מזמן כתבי אישום, ומעצר החשודים היה מוארך עד תום ההליכים. יכול להיות שאם בפרקליטות יחשבו שמדובר בנערים יהודים שריססו גרפיטי, ואז הם יואילו בטובם להשקיע את כל המאמצים להביא את העבריינים לדין. הגיע הזמן שהטרור הלאומני יוכר כטרור, ושמדינת ישראל תחליט למגר אותו".

היו שותפים בהצלת בנות ישראל