לי קורזיץ
לי קורזיץפלאש 90

הספורטאית האולימפית וגולשת הרוח לשעבר לי קורזיץ (39), שזכתה במדליית הזהב בארבע אליפויות עולם, שיתפה הבוקר (שני) בהתמודדות הקשה שלה בשנה האחרונות עם מחלת סרטן הדם בשנים האחרונות.

בפוסט שפירסמה בפייסבוק כתבה קורזיץ: "מחשבות נכנסות יוצאות מתחלפות, מה אני מספרת למה איך זה משרת אותי מה מבינים ממני וואי בלאגן בראש ובכול זאת משתפת. 24 שנים מאז שאמרו לאמא שיש לי מחלה בדם ישר לחץ אבל עם הזמן הבנתי שזאת מחלה כרונית pv ועם טיפול קל אני אחיה שנים רבות וחוץ מי זה יש לי גוף קורזיץ מה כבר יכול להיות".

"אז היה הרבה בעיקר מטרות. הקשבתי לגוף בשביל המטרה ועשיתי עבודה מעולה הבאתי את עצמי ל-4 פעמים אליפות עולם וקריירה אולימפית. מילדה עם מלא כישרון לספורטאית - ושם היו המחשבות שלי, הריכוז והמיקוד. רק כשפרשתי לפני 9 שנים, הבנתי שתשומת הלב שלי בקשר לגוף היתה דרישה מטורפת מעבר למה שנכון לפעילות תקינה של הגוף. התאים שלי שמחוברים אחד בשני ויוצרים את ‏האיברים שלי ואת הגוף כולו והם ואני סבלנו שנים", הוסיפה.

"המערכות של הגוף לא הספיקו לנקות ולסנן את הרעלים שמצטברים מהתרופות מחומצת החלב שמשתחררת בשרירים מהמתחים והלחצים שספורטאי נמצא בהם כול הזמן, ברצון להוכיח משהוא למישהו (זה נושא לספר שלם,המנטל)".

עוד כתבה: "תשע שנים אחרי הפרישה מהספורט אני ללא ספק מרגישה בשיפוצים, ממש כמו רכב ארבע על ארבע שנכנס למוסך אחרי ‏שקרעו לו את הנשמה ‏בשטח קשוח. 6 ניתוחים גדולים ומסובכים, וסוף סוף אחרי כל כך הרבה שנים הרגשתי שהגוף והנפש שלי במקום הנכון. ללא ספק למדתי להתרגל בשנתיים האחרונות לחיות עם כאבים וחולשה תמידית".

"ביום ראשון הייתה לי בדיקת מח עצם ושם כבר נהיה לי בלאגן בראש. אפילו לא נתנו לי לחזור הביתה. ישר אישפזו אותי, והרופאה שלי באה לדבר איתי על התוצאות. לצערי, ישר היא ראתה שיש בדם שלי אחוז גבוה של בלאסטים (תאים סרטניים). לשמחתי/לצערי אני מבינה קצת בהמטולוגיה, וישר הבנתי שאני בצרות. תמיד ידעתי שברגע שהמחלה שלי משתנה היא הופכת למפלצת לוקמיה חריפה. ‏בשורה קשוחה. אחרי ההבנה שהסתבכתי ונפל לי האסימון שאני חולה בסרטן קשה, הגיעה שוב הרופאה ואמרה שחייבים להתחיל טיפול ויש לי שבוע לנסות לשמר פוריות (ילדים זה ללא ספק אחד החלומות שלי ותקווה שיום אחד גם לי יהיה ילד שלי מה-DNA שלי). אחרי שהבנתי את הסיכון בטיפול הורמונלי, שאיבת ביציות, הבנתי שאני רוצה קודם כל לחיות. ויתרתי על הזקיקים היפים שהיו לי בשחלות והתחלתי טיפול כימו וביולוגי לקראת השתלה של מח עצם", סיפרה.

"לשמחתי הטיפול עובד עליי טוב, ובבדיקת מח עצם בשבוע שעבר מח העצם היה נקי אחרי 7 טיפולי כימו, לקראת עוד חודש של כימו וביולוגי, ואז החלק הקשה – השתלה, בידודים, לא נודע. והשיער שלי, הנשיות שלי, הכוח שלי הוא בשיער. אני שמשון, לא? אוי, איזה סיפור עצוב. אבל הפאזל שבנה ובונה את תמונת חיי כל כך מורכב, ויש כל כך הרבה טוב, יופי, הנאה, שמחה, אנשים טובים, חברי נפש, ועוד מיליוני רגשות שאי אפשר בכלל ‏לבטא במילים. אני כל כך אוהבת את החיים. לחיות, ללמוד מהמשברים, לצמוח, ללבלב, לפרוח. לאהוב", סיכמה.