הלוחם עדיאל פישלר ז"ל נפטר בעת שירותו הצבאי בבסיס שיזפון ומשפחתו החליטה להנציח את זכרו בצורה יוצאת דופן - להקים מרפאת אולטרסאונד - בשיתוף עם מכון פוע"ה.

אמו של עדיאל ז"ל, קרן פישלר, העובדת כשגרה בתפקיד טכנאית אולטרסאונד מספרת כיצד הכל החל. "בן הזקונים שלנו עדיאל נפטר בצבא לפני שלוש שנים. הוא היה מאוד ענו וצנוע ולא שיתף אותנו בכל מעשי החסד הגדולים שהוא עשה. גילינו עליו המון במהלך השבעה כשאלפי אנשים הגיעו וסיפרו לנו על פנים בדמותו שלא היכרנו - ורצינו להנציח אותו באופן מיוחד".

תומכים במכון פוע"ה ומוסיפים חיים

"פתחתי את הכתבים שלו, שלא ידענו שכתב, ובאחד הפנקסים הוא כתב איך צריך לזכור מישהו ולהנציח אותו. מתוך זה עלה לי הרעיון לפתוח מרפאת אולטרסאונד שיועדה בעיקר לנשים בטיפולי פוריות - כדי לעזור להן. פניתי למכון ואמרתי שאני רוצה לפתוח את המרפאה. עשינו קמפיין דיוס המונים ושם קיבלתי אות משמיים שאנחנו בדרך הנכונה. גויס הסכום המדוייק לרכישת מכשיר האולטרסאונד ומשם הקשר עם מכון פוע"ה רק התהדק. התחלנו בקטן וזה הלך וגדל".

"יש גם נשים שזקוקות לאולטרסאונד חירום וזקוקות לתשובה מיידית ולא רוצות להגיע למיון. אני בודקת אותן ולרוב, ברוך השם, הכל בסדר. הן מספרות שהתחושה של האינטימיות, הליווי והעידוד שהן שואבות כאן - מאוד עוזרת להן. המרפאה משמשת נשים רבות בהיריון, שלא יכולות להיעדר מהעבודה, ובאות בשעות הערב. המרפאה פתוחה בין שבע לתשע בערב והנשים לא צריכות לדבר עם המעסיק אלא באות ויכולות לשמור על הדיסקרטיות", היא מוסיפה.

לדעתה, "המרפאה הזו היא המשך ישיר למה שעדיאל כתב והיא ממשיכה אותו. אני רואה את כל הילדים שנולדים בזכות המרפאה - הם ילדים שלו. זו תחושת שליחות וזה גם מה שעזר לנו לצאת קצת מהכאב שלנו. כל אישה שנכנסת לכאן ושולחת תמונות או כותבת הודעת תודה ומביעה שמחה - זה משמח את המשפחה שלנו. אני לא מעוניינת בכסף, אני רק רוצה שיוולדו הרבה ילדים ושעדיאל ישמח למעלה".

תומכים במכון פוע"ה ומוסיפים חיים