אם יש דבר אחד שמשותף יותר מכל לבוגרי שנת הלימודים בדימיון נובע, נדמה שהוא החיפוש – חיפוש אחרי תשובות משמעותיות, אחרי בהירות פנימית, אחרי הפשר שבחסימות ובתקיעויות, חיפוש אחרי האפשרות להיות בוחר ולא מנוהל על ידי מנגנוני כשל לא מזוהים.

יהונדב, בוגר קורס המנחים בירושלים, סיפור על התמודדות אישית כואבת שהובילה אותו ללימודי דמיון נובע, התמודדות שעיקרה היה פחד קהל באופן קיצוני, מה ששיבש את חייו לחלוטין. הדברים הגיעו עד כדי כך שבשנת האבל על אביו, בעת שהיה אמור לומר קדיש על אביו, נתקף חרדה ומצא עצמו בורח מבית הכנסת.

"מה שקורה לנו במרחב החיצוני הוא בבואה של מה שקורה לנו במרחב הפנימי", מסביר נוריאל אהרון, מנהל המכון, "אם אני לא חי בשלום בין החלקים בתוכי, כך זה ייראה בחוץ", הוא אומר ומוסיף כי הבעיה נובעת מכך שהחלקים הפנימיים בתוכנו אינם מתקשרים זה עם זה. "הנפש שלנו היא אחת, וכשהחלקים מדברים זה עם זה האיכויות והעוצמה מתגלים".

לפרטים מלאים על לימודים והכשרה בשיטה – לחצו לטעימה וחוויה במתנה ולקבלת סילבוס הקורס >>>

וכך, מספר יונדב, אחרי תהליכי דימיון נובע ומפגש עם חלקי נפשו, הגיע לתובנות עמוקות שהובילו לשינוי מעשי בחייו. "היום אני מדבר בפני קהל, מלמד ומעביר שיעורים, אחרי שהצלחתי להגיע למקומות בנפש שאליהם מעולם לא הגעתי, למרות שהייתי בעוד שיטות טיפול אחרות אך אלו לא הביאו אותי לרבדים שסייעו לי להתקדם".

מאירה דולב, מלווה בקורס הנשים של דמיון נובע בירושלים, אומרת גם היא שהדמיון הנובע מעניק כלי שמאפשר לצלול אל מעמקי הנפש שאליהם אין לנו כל כך גישה ביום יום, אל מקומות הנסתרים מהשכל. "הדמיון הוא הכלי שעוקף את השכל ודרכו ניתן להגיע למקומות חבויים בתוכנו ולהבין מה המנגנונים שמכשילים אותנו וכיצד נוכל לבחור אחרת". המפגש עם עמקי הנפש, היא אומרת, הוא לרוב מטלטל, כמעט תמיד כואב, והוא מחייב אומץ, אבל הוא מגלה לנו את הסיפור שרוחש מתחת לפני הקרקע של החיים שלנו. ואז החוויה היא כמו של מי שצלל במעמקי הים ופתאום שם על עיניו משקפת – פתאום הכל צלול, הכל מתבהר, הכל מתגלה, הראייה חדה והדברים מוצאים את מקומם.

מנהל מכון דמיון נובע והמנחה בכמה מהקורסים, נוריאל אהרון, מספר כי הוא עצמו הגיע אל פריצת הדרך שבדימיון הנובע לאחר הרבה חיפוש: "חיפשתי הרבה ובסוף גיליתי שהכול נמצא בתוכי ולא בחוץ. לא באג'נדה של איזה מישהו חכם שנמצא אי שם רחוק ממני, אלא יש משהו בתוכי פנימה שמחכה לדבר ויודע בדיוק מה נכון לי בחיים. על ידי הדמיון יש לנו יכולת לתקשר עם מה שנמצא אצלנו בפנים", הוא אומר ומדגיש את היכולות להתחבר דרך הדמיון פנימה ומתוך כך לזהות מה מדויק ונכון לאדם עצמו.

לפרטים מלאים על לימודים והכשרה בשיטה – לחצו לטעימה וחוויה במתנה ולקבלת סילבוס הקורס >>>

נוריאל אהרון
נוריאל אהרוןצילום: ערוץ 7

שרי שוורץ, מנחה ב'דמיון נובע', מוסיפה ומספרת כי עבורה מדובר בחיים עצמם. "אחרי שעברתי הרבה תהליכים ולימודי עומק, אני חיה את הדמיון הנובע בכל יום. אני צולחת תקופות מאוד מורכבות בחיי בצורה הכי בריאה נפשית, בין אם במערכות יחסים ובין אם בקשיים אישיים. את העוצמה הזו קיבלתי במקום הזה של 'דמיון נובע'".

"לאורך החיים יש לנו אינספור משברים ורגעים של כאב וקושי", מוסיפה מאירה דולב, "והדמיון הוא מפתח להבין מה עובר עלינו, מה יש בקושי ובמשבר הזה, ואיך ייוולד מתוכנו משהו חדש, תובנה חדשה, בהירות חדשה, אפשרות אחרת לבחור איך להתנהל בחיים שלנו ולא ליפול לאותם בורות שוב ושוב".

"כאשר החלקים שבי חיים בשלמות", מבהיר נוריאל אהרון, "השלמות השלווה והאחדות הפנימית מקרינים על הסובב, גם בהורות ובמשפחה. בהורות למשל, אם יש שלמות בין המבוגר שבי לבין הילד שבי, והם אחד שיודע לנהל מערכת יחסים בריאה ויפה, ככה זה ייראה בהורות שלי, וכך בכל אחד מתחומי החיים. אצל רובנו מתגלה בתחילת הדרך שיש איזו התנגשות פנימית בין חלקי הנפש השונים. כשהיא מתגלה, מתאפשר לגשת את אותה נקודה פנימית שמגלה לנו איך להגיע מחדש לאחדות הפנימית".

לפרטים מלאים על לימודים והכשרה בשיטה – לחצו לטעימה וחוויה במתנה ולקבלת סילבוס הקורס >>>