חיפוי
חיפויצילום: FREEPIK

אם אתם בונים בית חדש או משפצים את ביתכם הקיים, אחת ההחלטות החשובות ביותר שעליכם לקבל היא ההחלטה הנוגעת לבחירת חיפוי הקירות החיצוני. המטרה של חיפוי קירות חיצוני היא לשמור על המבנה בצורה הטובה ביותר, להעניק לו מראה דקורטיבי ומרשים גם כלפי חוץ, ליצור בידוד ועוד. בעוד שבעבר היו בוחרים בעיקר חומרי גלם כגון: ציפוי שליכט, חיפוי אבן ועוד לצורך חיפוי קיר חיצוני, הרי שכיום מבינים כי חיפוי אלומיניום מהווה חיפוי בעל יתרונות רבים שללא ספק הופכים אותו לנבחר ביותר על ידי קהל לקוחות גדול.

צבע אקרילי ושליכט צבעוני לחיפוי קירות חוץ- למה לא לבחור בהם?

כאמור, ניתן למצוא חומרי חיפוי שונים לקירות חוץ, בין היתר: צבע אקרילי ושליכט צבעוני. הצבע האקרילי הוא צבע חוץ שהיתרון הגדול שלו הוא היישום המהיר שלו והעלות הנמוכה שלו. בד בבד, האו מספק הגנה פחות טובה מפני פגעי מזג האוויר השונים וכן לא מהווה את האטימות הנדרשת ולא פעם נוצרים בו סדקים. מעבר לכך הוא דורש מדי כמה שנים חידוש. השליכט הצבעוני מגיע ברמות טקסטורה שונות וניתן ליצור באמצעותו חיפוי קיר מיוחד ודקורטיבי, יחד עם זאת יש לו מגוון חסרונות כאשר החיסרון הבולט שלו הוא שאין אפשרות לבצע תיקונים מקומיים בקיר שהוא מחפה מבלי שהדבר יהיה ניכר לעין באופן מהותי.

למה דווקא לוחות אלומיניום?

חיפוי אלוקובונד העשוי מלוחות אלומיניום, מהווה כיום את הבחירה הטובה ביותר עבור חיפוי קירות חוץ. לא מעט אנשים בטוחים כי הבחירה בחיפוי אבן או עץ היא הבחירה הטובה ביותר שכן, היא מציעה אופציה למראה מרשים וייחודי למבנה, אך חשוב להבין שעל אף שמדובר על חומרי גלם שאכן מספקים רמת בידוד טובה, איכות גבוהה ומראה מרשים, העלות שלהם גבוהה מאוד, הסיכון להתנתקות של אבני החיפוי במהלך השנים וכן הנטייה לירוקת מעל האבנים וכן לבעיות של רטיבות ועובש בקירות הפנים כתוצאה מאיטום לקוי, הם רק חלק מהבעיות עם חומרי האיטום המדוברים.

פתרון יעיל ביותר עבור חיפוי קירות חוץ הוא כאמור שימוש באלומיניום. אם בעבר היה מדובר על חיפוי קירות חוץ שהיה מוצע בעיקר למבני תעשייה שונים, מבנים מסחריים או ציבוריים ועוד, הרי שבשנים האחרונות מדובר על חיפוי נפוץ מאוד גם במגזר הפרטי. מדובר על לוחות אלומיניום אשר עברו תהליך כימי לצורך הקניית עמידות גבוהה בפני קורוזיה וכן בפני שחיקה מכנית. את לוחות האלומיניום צובעים באבקה מיוחדת הקרויה: אבקה אלקטרוסטטית בהתאם לתקן האירופאי ולאחר מכן קולים אותם בתנור. לחיפוי קירות עץ מאלומיניום יש יתרונות רבים החל מבנייה מהירה, נקייה וירוקה, דרך עמידות מצוינת לאורך השנים מפני נזקי אקלים וכלה בתחזוקה קלה וכן בידוד תרמי ובידוד אקוסטי מפני רעשים.

חיפוי קירות חיצוני מאלומיניום- הבחירה הטובה ביותר

אין ספק כי חיפוי אלומיניום מהווה את הבחירה הטובה ביותר כיום עבור חיפוי קירות חוץ. מדובר על חומר שמצד אחד איננו יקר כמו האבן או השיש ובד בבד, מספק רמת בידוד ועמידות גבוהות ביותר. מעבר לכך, הוא מספק מראה דקורטיבי ויוקרתי לכל מבנה וכן, שיטת ההתקנה שלו היא ירוקה ואקולוגית. קל ונוח להתקין אותו וכן מהיר להתקין אותו, כך שבמהלך ההתקנה שלו נחסכת מדיירי המבנה התחושה של מגורים באתר בנייה. כמובן שזמן התקנה קצר יותר פירושו חיסכון בעלויות. מעבר לכך, גם בהיבט האקוסטי מדובר על חומר יעיל ביותר ועל כן, אין ספק כי כדאי לבחור דווקא בו על פני חומרי חיפוי אחרים כאשר עולה הצורך לחפות קירות חוץ במבנה.