ישיבת ועדת השרים לענייני המגזר הערבי
ישיבת ועדת השרים לענייני המגזר הערביצילום: קובי גדעון, לע"מ

ועדת השרים לענייני החברה הערבית, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, התכנסה היום (שלישי).

הוועדה החליטה על הקמת ועדת משנה, בראשות ראש הממשלה, לקידום המאבק בפשיעה בחברה הערבית בישראל שהוסמכה בין היתר להחליט בעניין סיוע השב"כ למשטרת ישראל לטיפול בפשיעה בחברה הערבית.

כמו כן, הוועדה דנה בסוגיות שונות וביניהן: פתרון בעיית המשכנתאות לדיור בחברה הערבית, לימוד השפה העברית בקרב האוכלוסייה הערבית, תקצוב לפרויקטים כלכליים באזורי תעסוקה ועוד. רה"מ נתניהו הנחה את המשרדים השונים להגיש תוך 30 עד 45 יום הצעות החלטה בנושאים הללו לוועדת השרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתום הישיבה: "אנחנו מעוניינים לצמצם את הפערים ולגרום לשילוב מלא של החברה הערבית בישראל. אנחנו דנו כאן בנושאי אשראי, חינוך, עברית, רווחה, חקיקה ונושאים רבים אחרים".

"יש לנו גם מיקוד מיוחד במאבק בפשיעה בחברה הערבית, שמאמללת את חייהם של אזרחי ישראל הערבים. היא כבר בגדר של בעיה לאומית. לצורך כך הקמנו ועדת משנה, שנושאים רבים בה כבר התחילו להיות מטופלים, ואנחנו מתכוונים להעמיק בזה כבר בימים הקרובים. יש כאן הירתמות של משרדי הממשלה ושרי הממשלה לטובת צמצום הפערים הללו לטובת אזרחי ישראל הערבים. מגיע להם ומגיע לנו לטפל בכל הנושאים האלה", דברי נתניהו.